Pardubický kraj připravil pro likvidaci kůrovcového dřeva nový dotační titul

20. 11. 2019 7:34

Avizovaný dotační titul Pardubického kraje pro vlastníky lesů a obce jakožto zřizovatele jednotek dobrovolných hasičů schválila na svém pondělním jednání krajská rada. Návrh této dotace vznikl na základě jednání krajského kůrovcového štábu. V návrhu rozpočtu je v tuto chvíli připraveno prvních deset milionů korun.

Pardubický kraj připravil pro likvidaci kůrovcového dřeva nový dotační titul
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Vytvoření dotačního titulu, který je rozdělen na dva podtituly pro drobné vlastníky lesa s majetkem do 50 hektarů a pro obce jako zřizovatele jednotek požární ochrany obcí, je výsledkem jednání krajského kůrovcového štábu, ve kterém jsou zastoupeni jak vlastníci lesů, tak představitelé Ministerstva zemědělství ČR, Lesů ČR, Českého hydrometeorologického ústavu, dopravců a zpracovatelů. V tuto chvíli máme v rámci krajského rozpočtu připravenou částku deset milionů korun s tím, že budeme čekat, jaký bude mezi žadateli reálný zájem. V obou dotačních podtitulech se pohybujeme na příspěvku ve výši 200 korun za kubík, což je částka, která je podle členů kůrovcového štábu optimální,“ doplnil hejtman Netolický s tím, že očekává výraznější a koncepční aktivitu ze strany státu.

Kdo a kdy může o krajskou dotaci žádat, doplnil krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. „Dotační program je určen drobným vlastníkům lesa, jehož výměra nepřesahuje 50 hektarů. Je poskytována na kácení, přiblížení, manipulaci a zpracování kůrovcového dřeva sazbou na technickou jednotku. Minimální výše dotace je stanovena na dva tisíce korun. Žádosti na příští rok je možné podávat od 15. ledna do 30. září,“ sdělil Kroutil.

Kompletní podmínky dotačního titulu budou zveřejněny na webových stránkách Pardubického kraje (ZDE) v sekci Dotace po schválení Zastupitelstvem Pardubického kraje, kterému bude materiál předložen 10. prosince 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…