Pardubický kraj rozdělil další finance na sociální služby

21. 10. 2018 10:07

V letošním roce Pardubický kraj obdržel od MPSV celkem 769 milionů korun na zajištění sítě sociálních služeb pro občany našeho kraje.

Pardubický kraj rozdělil další finance na sociální služby
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

V prvním kole rozdělil na sociální služby téměř 741 milionů korun a rezervu ve výši 28 milionů si ponechal na další dotační řízení, v kterých pravidelně dofinancovává pečovatelské služby a osobní asistence dle aktuálních potřeb. Její rozdělení bylo schváleno na posledním jednání Zastupitelstva Pardubického kraje v Chocni tento týden.

V rámci dvou dodatečných dotačních výzev byly podpořeny především pečovatelské služby a osobní asistence, které podporují služby v péči o seniory a zdravotně postižené osoby. Vedle těchto služeb byly finančně podpořeny také domovy pro seniory, odlehčovací služby, ale také denní stacionáře, které zajišťují pobytové a ambulantní služby pro seniory a zdravotně postižené.

„Právě sociální služby pro seniory jsou nejvíce potřebné a žádané. Díky podpoře sociálních služeb v terénu mohou senioři zůstávat doma, dokud jim to jejich zdravotní stav dovolí. Díky odlehčovacím službám a stacionářům se zase může pomoci pečujícím rodinám,“ řekl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor a pokračoval: „Letošní rok je prvním rokem, kdy jsme mohli financovat základní síť sociálních služeb bez větších problémů. Stále jsou ale služby, které je potřeba rozvíjet a navyšovat jejich kapacity. Na některé je možné využívat evropské zdroje, ale právě na služby pro seniory finance nelze z těchto zdrojů získávat, proto se musí podílet na financování stát, kraj i obce společně.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jednání Fóra pražských senátorů se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib

22:35 Jednání Fóra pražských senátorů se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib

Fórum pražských senátorů pod vedením Václava Hampla pozvalo na jednání do Senátu pražského primátora…