Pardubický kraj se představí veřejnosti v celodenním programu

22.05.2018 17:41

Už tradičně bude patřit začátek léta Dni Pardubického kraje. Ten se letos uskuteční v pátek 9. června a nabídne pestrý program pro děti i dospělé.

Pardubický kraj se představí veřejnosti v celodenním programu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Každoročně připravujeme program, díky kterému se mohou zájemci seznámit s fungováním Pardubického kraje i tím, co náš region nabízí. Budou moci nahlédnout do sálů, kde zasedají rada a zastupitelstvo, uvidí činnost integrovaného záchranného systému nebo ochutnají regionální potraviny,“ přiblížil program Dne Pardubického kraje hejtman Martin Netolický.

Na Pernštýnském náměstí bude celý den probíhat prezentace MLSu Pardubického kraje a Regionální potraviny Pardubického kraje. V odpoledních hodinách bude také v rámci soutěže Regionální potravina předána Cena Pardubického kraje nejlepším výrobcům. Kromě toho se mohou účastníci těšit na hudební a taneční vystoupení, autogramiádu sportovců nebo prezentaci významných společností z Pardubického kraje.

Komenského náměstí bude patřit složkám integrovaného záchranného systému a návštěvníci si tak vyzkouší první pomoc. Ukázky pro veřejnost mají přichystaní kynologové Celní správy České republiky, zajímavé soutěže pro děti připraví BESIP.

Neméně zajímavý program čeká na zájemce také v prostorách Krajského úřadu, kde se budou konat komentované prohlídky a při kterých bude možné se podívat na jinak nepřístupný balkon u divadla nebo do podzemí úřadu.

V 18 hodin vystoupí folkpopový zpěvák a písničkář Voxel a celý program zakončí ve 20 hodin svým koncertem Janek Ledecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní park Šumava míří do škol

22:11 Národní park Šumava míří do škol

Správa Národního parku Šumava realizuje environmentální vzdělávání pro mateřské, základní, střední a…