Pardubický kraj se představí veřejnosti v celodenním programu

22. 5. 2018 17:41

Už tradičně bude patřit začátek léta Dni Pardubického kraje. Ten se letos uskuteční v pátek 9. června a nabídne pestrý program pro děti i dospělé.

Pardubický kraj se představí veřejnosti v celodenním programu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Každoročně připravujeme program, díky kterému se mohou zájemci seznámit s fungováním Pardubického kraje i tím, co náš region nabízí. Budou moci nahlédnout do sálů, kde zasedají rada a zastupitelstvo, uvidí činnost integrovaného záchranného systému nebo ochutnají regionální potraviny,“ přiblížil program Dne Pardubického kraje hejtman Martin Netolický.

Na Pernštýnském náměstí bude celý den probíhat prezentace MLSu Pardubického kraje a Regionální potraviny Pardubického kraje. V odpoledních hodinách bude také v rámci soutěže Regionální potravina předána Cena Pardubického kraje nejlepším výrobcům. Kromě toho se mohou účastníci těšit na hudební a taneční vystoupení, autogramiádu sportovců nebo prezentaci významných společností z Pardubického kraje.

Komenského náměstí bude patřit složkám integrovaného záchranného systému a návštěvníci si tak vyzkouší první pomoc. Ukázky pro veřejnost mají přichystaní kynologové Celní správy České republiky, zajímavé soutěže pro děti připraví BESIP.

Neméně zajímavý program čeká na zájemce také v prostorách Krajského úřadu, kde se budou konat komentované prohlídky a při kterých bude možné se podívat na jinak nepřístupný balkon u divadla nebo do podzemí úřadu.

V 18 hodin vystoupí folkpopový zpěvák a písničkář Voxel a celý program zakončí ve 20 hodin svým koncertem Janek Ledecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: V Českém muzeu hudby už na vás čeká Hudební zvěřinec

11:42 Národní muzeum: V Českém muzeu hudby už na vás čeká Hudební zvěřinec

Ačkoliv je Národní muzeum v těchto dnech pro veřejnost uzavřené, stále v jeho objektech probíhají př…