Pardubický kraj zřídí Evropský dům

12.03.2015 14:11

Pardubický kraj se stane jedním z krajů, které na svém území vybudují tzv. Evropský dům. Odhadovaná investice, která zahrnuje úpravy kancelářských, ale také skladovacích prostor v budově krajského úřadu, se pohybuje kolem deseti milionů korun. Prvotní předpoklady počítají s dokončením přestavby v polovině roku 2016.

Pardubický kraj zřídí Evropský dům
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje
reklama

„Evropský dům by měl sloužit žadatelům o evropské dotace při čerpání peněz z operačních programů v programovacím období 2014 až 2020. Takové místo bude mít pro žadatele velký přínos, neboť budou moci získat všechny potřebné informace pod jednou střechou,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Máme zájem, aby zde našli své místo nejen zaměstnanci Úřadu Regionální rady, kteří prozatím sídlí v jiných prostorách úřadu, tak i  zaměstnanci regionální pobočky  Centra regionálního rozvoje, agentury CzechInvest, která má své sídlo v Administrativním centru Vinice, i pobočky Státního fondů životního prostředí,“ dodal Martin Netolický.

Přestavba vnitřních prostor úřadu předpokládá mimo jiné zřízení recepce, dispoziční přestavbu kancelářských prostor, ale také vysušení prostor v suterénu krajského úřadu, kde následně budou zřízeny zasedací místnosti pro podporu např. vzdělávacích a osvětových aktivit na podporu čerpání evropských prostředků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Další mezinárodně hledaný je v cele

10:49 Policie ČR: Další mezinárodně hledaný je v cele

Na začátku června provedli policisté odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování ús…