Pedagogická komora: Vyjádření k uzavření mateřských a speciálních škol

27.10.2020 17:56

Při uzavření základních škol vláda deklarovala, že k jejich postupnému otevírání dojde, pokud klesne reprodukční číslo pod 0,8. Toho se bohužel zatím nepodařilo dosáhnout. Proto by měly zůstat školy nadále uzavřené. Navíc by se měly uzavřít i školy speciální.

Pedagogická komora: Vyjádření k uzavření mateřských a speciálních škol
Foto: Eugen Kukla
Popisek: Předseda spolku Pedagogická komora Radek Sarkozi
reklama

Omezení by měla být zavedena i v případě mateřských škol. Vláda usiluje o minimalizaci vzájemných kontaktů mezi lidmi. K tomu by výrazně přispělo, kdyby mateřské školy mohly navštěvovat pouze děti rodičů, kteří pracují. Stejně jako na jaře by měl mít nárok na čerpání ošetřovného i rodič, který neposílá své dítě do školy, když škola zůstala otevřena - to by se týkalo právě mateřských a speciálních škol, pokud by nebyly plošně uzavřeny (v současnosti na ošetřovné nedosáhne). Pro děti rodičů IZS a některých dalších důležitých profesí by měly zůstat vybrané školy otevřeny. Čím účinnější opatření se nyní podaří zavést, tím dříve bude moci dojít k znovuotevření škol.

Oceňuji, že někteří zřizovatelé mateřských škol oslovili rodiče dětí, aby zvážili, zda není lepší je v současné situaci nechat doma. Učinila tak například radní pro školství Prahy 6 Marie Kubíková (viz příloha). Takováto výzva by ovšem měla zaznít přímo od představitelů vlády. Podobnou žádost adresovali rodičům i někteří ředitelé MŠ.

Vláda by rovněž měla uvolnit výrazně více finančních prostředků na podporu distanční výuky - především pro sociálně slabé rodiny, protože se ukazuje, že školy budou muset být zavřené déle, než se původně předpokládalo.

Mgr. Radek Sárközi
prezident spolku
Pedagogická komora, z. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

21:30 Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

Přechod do nového programového období 2021-2027 pro projekty financované z prostředků EU sebou přiná…