Pilsner Urquell vybere už tento týden nejlepšího výčepního roku 2017

15.08.2017 19:21

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender 2017 jde do finále. Už tento týden vybere odborná porota již podvanácté nejlepšího výčepního tradičního plzeňského ležáku. V dovednostech řemesla výčepního a znalostech historie a výroby světoznámého piva se v celonárodním finále 16. a 17. srpna v Plzni utká 28 finalistů, kteří vzešli z regionálních kol. Jejich umění bude moci hodnotit i laická veřejnost, pro kterou bude soutěž první den otevřena.

Pilsner Urquell vybere už tento týden nejlepšího výčepního roku 2017
Foto: red
Popisek: Plzeňský Prazdroj

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již dvanáctým rokem, je určená všem ctižádostivým výčepním, kteří sdílí nadšení pro plzeňské pivo a českou pivní kulturu. „Letošní regionální kola soutěže potvrdila, že úroveň účastníků rok od roku roste. Do Plzně se tak na finále sjedou praví mistři svého oboru, jsem na ně vážně pyšný. Právě rozvoj tradičního řemesla výčepních a obnovení hrdosti na něj je cílem této soutěže,“ říká Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje a zároveň předseda poroty soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Na aspiranty titulu Master Bartender čeká řada úkolů, přičemž samotné umění načepovat dokonalou „hladinku“ se sněhobílou krémovou pěnou na vítězství rozhodně nestačí. Součástí finálové soutěže je také slepá degustace různých pivních značek. Vítěz musí rovněž prokázat své znalosti z oblasti výroby a historie piva a správné péče o něj.

„Nedílnou součástí umění výčepního je i komunikace s hosty. Skutečný profesionál ve svém oboru musí mít charismatické vystupování a musí umět poutavě prezentovat plzeňský ležák jako originál, který už před 175 lety ovlivnil celý svět,“ vysvětluje Václav Berka.

Jedním z úkolů pro soutěžící je i veřejné čepování během koncertu Marka Ztraceného a kapely X-Cover na nádvoří pivovaru. Stane se tak ve středu 16. srpna od 19 hodin, vstup je pro veřejnost zdarma. Lidé se budou moci podívat, jak se soutěžící dokážou vypořádat se ztíženými podmínkami, kdy musí pivo čepovat do plastových kelímků a ve spěchu jako na kterémkoli jiném koncertě či hudebním festivalu. Na závěr večera mohou návštěvníci sami hlasovat pro nejlepšího výčepního pomocí hlasovacích lístků, na kterých budou moci označit tři své favority.

Ve středu v podvečer si přijdou na své i milovníci dalších forem umění. Od 17 hodin proběhne v kreativním prostoru DEPO2015 veřejná vernisáž vítězných děl soutěže s pivní tématikou k oslavě 175 let od uvaření první várky plzeňského ležáku.

Vítěz dvanáctého ročníku Pilsner Urquell Master Bartender získá tradičně památeční trofej, možnost absolvovat cestu po evropských hospodách a restauracích čepujících tankové pivo Pilsner Urquell v doprovodu staršího obchodního sládka Václava Berky a především možnost uvařit si vlastní pivní várku přímo v Plzeňském Prazdroji. Tím největším oceněním pro Mastera Bartendera je ale prestiž, kterou vítězství v soutěži přinese jemu i „jeho“ restauraci. Titul Master Bartender je totiž pro hosty zárukou, že dostanou na stůl plzeňské pivo v té nejvyšší kvalitě od opravdového mistra výčepního, který je hrdým reprezentantem této krásné profese. „Titul Master Bartender není vítězstvím jen pro mě, ale i pro naší restauraci Slezska P.U.O.R. Ocenění jsme získali po 7 letech a opět jsme tak dokázali, že se u nás každý host může těšit na hladinku nebo šnyt v té nejlepší kondici,“ uvedl loňský vítěz soutěže Michal Prokeš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc neplní svůj zákonný účel

15:05 Veřejný ochránce práv: Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc neplní svůj zákonný účel

V roce 2016 zahájila ombudsmanka návštěvy v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Jedním z…