Pivovar Zubr stále více expanduje na Slovensko

16. 2. 2014 19:53

Slovenský trh zůstane i v letošním roce pro pivovar Zubr nejvýznamnějším exportním místem. Pivovar letos navíc plánuje překonat svůj dosavadní rekordní objem dovezeného piva na Slovensko z roku 2013, který činil 62 tisíc hektolitrů.

Pivovar Zubr stále více expanduje na Slovensko
Foto: red
Popisek: Pivovar Zubr
reklama

Pivovar Zubr již od roku 2002 stabilně každoročně objem exportu na Slovensko navyšuje. Pro slovenské konzumenty je jednoznačně nejznámějším produktem pivo Zubr Classic, avšak postupně zde získává na popularitě i Zubr Gold, který se stal absolutním vítězem v prestižní české soutěži Zlatý Pohár Pivex 2013 a 2012. Velký úspěch na slovenském trhu zaznamenal i vánoční speciál Zubr Maxxim, nebo ovocné pivo Zubr Yuzu&Limeta.

„Naše pivo lze ochutnat prakticky na celém Slovensku, v současné době se zde Zubr čepuje zhruba na 250 místech,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru. Výjimkou dle něj nejsou ani oblíbené turistické oblasti jako jsou například Vysoké Tatry. Čepovaného Zubra si zde lze objednat i v Chatě Pod Rysmi, nejvýše položené horské chatě na Slovensku, která se nachází v nadmořské výšce 2250 m. Vzhledem k lokaci chaty v chráněné oblasti národního parku TANAP, je její zásobování možné pouze prostřednictvím horských nosičů, tzv. „šerpů“, kteří sem vše musí transportovat pouze na svých zádech.

Na Zubra ale Slováci narazí například i v Podunajské nížině u maďarských hranic a to v termálních lázních Veľký Meder, které se staly velmi oblíbenou destinací i pro mnohé turisty ze zahraniční. Naopak nejvýchodnější provozovnou na Slovensku s pivem Zubr na čepu je Krčma Jánošík v Sobrancích, což je přibližně 20 km od ukrajinského Užhorodu.

Pivovar Zubr vyrábí všechna svá piva včetně speciálů tradičním způsobem, tzn., že kvašení probíhá na spilce cca 8-10 dní a mladé pivo pak 50 až 90 dní dozrává v klasických ležáckých tancích. I pro to je držitelem velké řady ocenění ze soutěží hodnocených skutečnými odborníky, což ho činí za posledních 20 let nejoceňovanějším pivovarem v ČR.

Pivovar ZUBR, a.s., tradiččeský výrobce působící především na Moravě, je součástí holdingu PMS, společně s pivovary Holba a Litovel. V letošním roce značka Zubr Gold získala ocenění Absolutní vítěz mezi všemi značkami na soutěži Zlatý pohár Pivex 2013 a obhájila tak ocenění z loňského roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Přijetí novely insolvenčního zákona výrazně zkomplikuje postavení věřitelů

7:36 Hospodářská komora: Přijetí novely insolvenčního zákona výrazně zkomplikuje postavení věřitelů

Nové podmínky oddlužení v novele insolvenčního zákona, které mají lidem umožnit zaplatit jen malou č…