Plastici, Brabenec, Toufar i Kolja připomenou v České televizi výročí sametové revoluce

14.11.2015 14:30 | Zprávy

Česká televize připomene v úterý 17. 11. revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne i premiérové dokumenty, jedinečný hudební projekt propojující underground s filharmoniky i český oscarový film Kolja.

Plastici, Brabenec, Toufar i Kolja připomenou v České televizi výročí sametové revoluce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Jak dopadne společný koncert legendární undergroundové kapely The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno se diváci ČT art dozví v přímém přenosu 17. listopadu ve 20:00. „Plastici vystoupí v sestavě, ve které jsme je vídali v posledních letech. Česká televize je na vrcholu kariéry představí nejen tímto neopakovatelným koncertem, ale i v prologu, kterým je dokument natočený právě pro tuto příležitost,“ říká režisér přenosu Břetislav Rychlík. Koncertu nazvanému Co znamená vésti koně bude totiž na ČT art předcházet ještě dokumentární film Co znamenalo vésti koně, který přiblíží vznik výjimečného hudebního projektu Milana „Mejly“ Hlavsy, Vratislava Brabence a Pavla Zajíčka, jehož premiéru připravila kapela The Plastic People of the Universe v hospodě v Kerharticích u České Lípy v březnu roku 1981.

Druhý program České televize uvede ve stejný večer dva premiérové dokumenty. Svědectví o pátrání po ostatcích číhošťského faráře Josefa Toufara Mrtvolu sprovoďte ze světa, které mapuje události od exhumace ostatků v listopadu 2014 přes zkoumání profilu DNA až po Toufarův pohřeb v Čihošti v červenci letošního roku. „Měl jsem možnost být přítomen některým klíčovým okamžikům odkrývání pravdy o osudu umučeného faráře Josefa Toufara a musím říct, že se jednalo o chvíle emocionálně nesmírně silné a důležité. Doufám, že se nám je takto podaří zprostředkovat i televizním divákům,“ říká kreativní producent snímku Patrick Diviš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…