Plzeňský Prazdroj: Přijďte si na Pilsner Fest připít pivem, které zná celý svět

19.09.2018 14:41 | Zprávy

V sobotu 6. října proběhne tradiční pivní festival Pilsner Fest, který připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell. To proběhlo už před 176 lety, 5. října 1842.

Plzeňský Prazdroj: Přijďte si na Pilsner Fest připít pivem, které zná celý svět
Foto: red
Popisek: Plzeňský Prazdroj

Letos bude festival oslavovat světové úspěchy plzeňského ležáku nejen v areálu plzeňského pivovaru, ale také na hlavní scéně na náměstí Republiky nebo v „chill-out“ zóně v Mlýnské strouze. Návštěvníci se mohou těšit na pivo v nejvyšší kvalitě čepované nejlepšími českými i zahraničními výčepními z celého světa, kvalitní gastronomii, školu čepování i bohatý hudební program.

Pilsner Urquell je jedním z nejznámějších ambasadorů Česka v zahraničí. Brzy po svém zrodu před 176 lety se začal vyvážet do zahraničí a postupně se plzeňský typ piva stal celosvětovým fenoménem. Více než 70 % piva, které se dnes na světě uvaří, je inspirováno právě plzeňským ležákem.

„Světový věhlas plzeňského ležáku je proto hlavním tématem letošní největší pivní události v Plzni. Pilsner Urquell není jen velmi úspěšné pivo, které se dnes vyváží do 55 zemí světa, ale šíří i českou pivní kulturu a její věhlas,“ říká marketingový manažer značky Martin Troup.

V mnoha zemích po celém světě školí mezinárodní tým Pilsner Urquell výčepní, jak načepovat plzeňský ležák tak, aby si jej zákazníci užili ve stejné kvalitě, jako v Česku. „Na letošní Pilsner Fest jsme pozvali naše zahraniční výčepní nejen ze Švédska, Německa nebo z Anglie, ale i z dalekých asijských zemí, kde Pilsner Urquell zažívá velké úspěchy – z Koreje, Hong-Kongu a z Japonska. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat Pilsner Urquell čepovaný těmito zahraničními mistry výčepními a přesvědčit se o tom, že umějí načepovat hladinku stejně jako nejlepší výčepní v českých hospodách,“ doplňuje Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci Pilsner Festu se také mohou v mezinárodním stanu seznámit s kulturou a gastronomií těchto zemí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

13:28 FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

Otevírá se tak možnost absolvovat specializační vzdělávání přímo v rámci FN HK a získat odbornou způ…