Plzeňský kraj: V rámci Metrostav handy cyklomaratonu navštívili cyklisté Horšovský Týn a Švihov

04.08.2020 12:58 | Zprávy

V úterý 28. července 2020 odstartoval v Praze Metrostav handy cyklomaraton, pětidenní nonstop etapový závod, ve kterém se jede 2222 kilometrů v limitu 111 hodin skrz všechny kraje ČR. V Plzeňském kraji cyklisté navštívili zámek Horšovský Týn a hrad Švihov.

Plzeňský kraj:  V rámci Metrostav handy cyklomaratonu navštívili cyklisté Horšovský Týn a Švihov
Foto: plzensky-kraj.cz
Popisek: Plzeňský kraj - logo

Cyklomaraton je unikátní nejen svou délkou, ale také svým otevřeným pojetím. V každém osmičlenném nebo čtyřčlenném týmu složeném ze zdravých a handicapovaných sportovců musí být minimálně jeden cyklista s určitým druhem postižení. Každý člen týmu musí ujet minimálně 100 kilometrů. Smyslem projektu je ukázat, že lidé s postižením a lidé bez postižení mohou fungovat jako jeden tým a že cyklistika je otevřena všem, kdo mají chuť do toho šlápnout.

Letošní novinkou je zcela nová trasa. Zatímco v uplynulých letech se vyjíždělo i za hranice, letošní cyklomaraton vede díky nemoci Covid-19 pouze na území ČR. Cyklisté navštíví všech 14 krajů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

20:16 Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

Celkem 96 481 135 kilogramů leteckého nákladu a pošty odbavilo v roce 2025 pražské letiště. Překonal…