Plzeňský kraj přijal vietnamského velvyslance

13.10.2018 17:35

Na přátelskou návštěvu přijel ve středu 10. října 2018 velvyslanec Vietnamu v ČR HQ Minu Tuan. Na krajském úřadě ho přijal hejtman Josef Bernard a jeho náměstek Ivo Grüner.

Plzeňský kraj přijal vietnamského velvyslance
Foto: plzensky-kraj.cz
Popisek: Plzeňský kraj - logo

„Vztahy mezi našimi zeměmi se příznivě rozvíjejí a já bych chtěl přispívat k jejich rozvoji," uvedl v úvodu vietnamský velvyslanec. Hejtman mu vyprávěl o vzniku množství přátelství, kdy pracoval ve Škodovce.

V Plzeňském kraji žije něco kolem 6 tisíc Vietmanců. Ti se snaží integrovat do české společnosti a mít dobré vztahy s Čechy a úřady. Je zde i řada smíšených manželství.

Vietnamská strana má zájem o spolupráci v oblasti vzdělávání, především se Západočeskou univerzitou v Plzni, uspořádat B2B setkání českých a vietnamských podnikatelů a rozvíjet vztahy s vietnamskými regiony. Hejtman Josef Bernard navrhl uspořádat akci, na které by se Čechům představil život ve Vietnamu po všech stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22:11 Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který za…