Podnik Lesy ČR pořádá v rámci Týdne lesů desítky akcí pro veřejnost

05.05.2015 13:01

Besedy, přednášky, vycházky do lesa…pro děti, dospělé, seniory, zkrátka pro všechny, kteří mají čas a chuť se vydat místo obchodního domu do lesa, pořádá podnik Lesy České republiky od 11. do 15. května v rámci Týdne lesů desítky akcí. Téma letošního ročníku: Ochrana lesa – les užitečný všem.

Podnik Lesy ČR pořádá v rámci Týdne lesů desítky akcí pro veřejnost
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Chceme zvýšit povědomí veřejnosti o významu lesa – například o jeho vlivu na kvalitu vody a ovzduší, o významu dřeva jako obnovitelné suroviny či smyslu ochrany a péče o les,“ uvedl obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba. 

Příklady akcí, které se konají během Týdne lesů:

11. 5. - v rekreačně naučném areálu Křivoklát pořádají LČR akci „Pojďte s námi do lesa“ pro 80 prvňáků ze Základní školy Háje Slaný. Program je přizpůsoben věku dětí tak, aby byl pro ně poučením i zábavou.

11. a 12. 5. - beseda s lesníkem na Základní škole Proseč na Chrudimsku

12. 5. - vycházka do lesa pro děti ze Základní školy Artura Krause v Pardubicích

12. 5. - Lesní správa Karlovice (Frýdeckomístecko) pořádá přednášku „Naučně zábavné povídání o houbách“- dopoledne pro školní kolektivy, odpoledne pro veřejnost

13. a 14. 5. - dva dopolední lesní programy pro žáky ZŠ a MŠ Karlovice spojené s vycházkou zaměřenou na ochranu lesa

14. 5. - v areálu arboreta Sofronka v Plzni se koná přednáška pro veřejnost na téma: „Ochrana lesa – les užitečný všem“

14. 5. - v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích v dětském oddělení - čtení z knížky „Dědeček lesník vypráví dětem“ autorů Ericha Václava a Jany Bezděkové a povídání o lese, poznávání přírodnin, mysliveckých trofejí atd.

14. 5. – v Hradci Králové pořádají Lesy České republiky v artovém kině Bio Central LES FEST – jednodenní filmový festival, na němž představí vítězné festivalové filmy Life Sciences Film Festivalu. Od 10 do 12 hodin je připraven program pro školy, odpoledne pro veřejnost. Program festivalu je ke stažení na webu LČR: http://www.lesycr.cz/volny-cas-v-lese/akce-pro-verejnost/dny-s-lesy-ceske-republiky/Stranky/les-fest.aspx.

16. 5. v obci Bučina na Orlickoústecku – beseda s vycházkou pro seniory

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…