Podvodné e-maily se vydávají za zprávy České pošty

09.04.2020 15:39 | Zprávy

V posledních dnech se začaly šířit podvodné e-maily, vydávající se za zprávu České pošty. E-mailová zpráva zákazníky informuje o tom, že jim byl doručen balíček, přestože si žádný neobjednali. Zákazníci i uživatelé by aktuálně měli věnovat zvýšenou pozornost všem podezřelým e-mailovým zprávám.

Podvodné e-maily se vydávají za zprávy České pošty
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

V předmětu zprávy je nápis Váš balíček byl doručen. Údajné číslo zásilky neodpovídá formátu čísel zásilek České pošty. Pokud si nejste jisti, neotevírejte žádný odkaz, uvedený v e-mailu, a číslo zásilky překontrolujte na webových stránkách České pošty v aplikaci „Sledování zásilek“ pod odkazem ZDE.

Česká pošta není autorem těchto podvodných zpráv. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti a neotevírejte žádné e-mailové zprávy, a především přílohy od neznámých zdrojů nebo vložených odkazů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Macinka

Budete jednat s Macinkou o jeho sms prezidentovi? Co na ně říkáte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Pětina dětí nečte knihy a většina již využila AI

7:23 ČSÚ: Pětina dětí nečte knihy a většina již využila AI

Do Minisčítání 2025 se zapojilo téměř 84 tisíc žáků z 5,5 tisíce tříd a 1,1 tisíce škol, což bylo ne…