Pojízdná informační kancelář DÚKmobil bude jezdit po celém Ústeckém kraji

1. 9. 2020 19:38

Doprava Ústeckého kraje si pro letošní rok připravila další novinku, která bude sloužit k informování o integrovaném dopravním systému DÚK občanů tam, kde není možné získat informace v kamenných informačních kancelářích dopravců DÚK. Pojízdná informační kancelář, tzv. DÚKmobil, bude jezdit po celém Ústeckém kraji.

Pojízdná informační kancelář DÚKmobil bude jezdit po celém Ústeckém kraji
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.
reklama

„Vzorem nám byl infomobil, který už více než patnáct let využívají naši přeshraniční sousedé ze saského dopravního svazu VVO. Saský infomobil nám dokonce před třemi lety osobně němečtí kolegové představili. Myšlenka se nám moc líbila a jsem rád, že jsme toto mohli zrealizovat i v našem kraji,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Stále chceme cestujícím nabízet více. Stejně jako se rozšiřuje integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje, tak je potřeba rozšířit informování cestujících o novinkách a aktualitách z prostředí veřejné regionální dopravy. Na podzim se cestující mohou těšit i na novou mobilní aplikaci DÚKapku,“ dodal Komínek.

Nový DÚKmobil bude na svých cestách poskytovat informace o tarifu, jízdních řádech a novinkách v dopravě, zároveň zde bude možné zakoupit i jízdní doklady a elektronické karty. Zaměstnanec infomobilu bude přijímat podněty k úpravám jízdních řádů a zlepšení kvality cestování veřejnou dopravou v Ústeckém kraji. Dále se s DÚKmobilem budete moci setkat také na různých akcích, kde Doprava Ústeckého kraje prezentuje svoji činnost i novinky. Místa, kde bude vůz k dispozici, budou zveřejňována na webu www.dopravauk.cz nebo na Facebooku DÚK.

Pro účely pojízdné kanceláře slouží největší verze automobilu značky Peugeot Boxer se speciálně upraveným interiérem. Vozidlo disponuje prostorem pro řidiče, prostorem pro styk s veřejností (prodejním a informačním místem) a skladovým prostorem (technickou místností). Pracovník DÚKmobilu bude mít k dispozici počítač i tiskárnu. Nový DÚKmobil dodala firma Hagemann a.s. Vozidlo o délce téměř sedm metrů má vznětový motor a manuální šesti stupňovou převodovku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Chotěboři budou moci díky ÚZSVM vybudovat cyklostezku

22:54 V Chotěboři budou moci díky ÚZSVM vybudovat cyklostezku

ÚZSVM v Havlíčkově Brodě zdarma převedl Chotěboři dva pozemky o celkové výměře 24 585 m2 v hodnotě 9…