Policie ČR: Bezpečnost Pražského hradu

05.01.2022 20:29 | Tisková zpráva

Policie České republiky si plně uvědomuje svoji odpovědnost za zajištění bezpečnosti Pražského hradu a je její povinností usilovat o to, aby přijatá bezpečnostní opatření v maximální míře eliminovala případné bezpečnostní hrozby i rizika.

Policie ČR: Bezpečnost Pražského hradu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Nastavení bezpečnostních opatření na Pražském hradě a jejich opodstatnění souvisí vždy s aktuální bezpečnostní situací ve světe i ve vnitrozemí. 

Anketa

Má ministr vnitra Vít Rakušan vaši důvěru?

1%
98%
hlasovalo: 25523 lidí
Posuzování bezpečnostních hrozeb a rizik je poměrně složitý kontinuální proces, který musí mj. zohledňovat velmi dynamický vývoj v řadě oblastí (společenské, bezpečnostní, politické, ekonomické a dalších). Zároveň se jedná o proces, který nezohledňuje pouze fakta, ale současně pracuje s predikcemi.

V kontextu bezpečnostní situace v České republice i v celé Evropě, i po výrazném omezení volného pohybu osob, nadále odpovídají bezpečnostní opatření vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem. Pražský hrad byl Bezpečnostní radou státu vyhodnocen jako vysoce rizikové místo nejen pro mimořádně vysokou koncentraci osob (představujících tzv. měkký cíl), ale především pro svou výraznou symbolickou hodnotu, coby sídla hlavy státu. A to bez ohledu na fakt, zda se v něm fyzicky hlava státu nachází, či nikoliv. Bezpečnostní prohlídky vstupujících osob a vjíždějících vozidel do areálu Pražského hradu patří od počátku zvýšených bezpečnostních opatření na území České republiky mezi základní a současně velmi efektivní bezpečnostní prvek.

Policie České republiky společně s dalšími relevantními bezpečnostními subjekty pravidelně vyhodnocuje potřebnost a rozsah stávajících bezpečnostních opatření, přičemž následující vyhodnocení proběhne v měsíci únoru.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…