Policie ČR: Bubnování na pomoc týraným dětem

18.11.2021 10:57 | Tisková zpráva

Dne 19. listopadu, kdy je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, dejme společně najevo, že jakákoliv forma násilí, páchaná na dětech, je pro společnost nepřijatelná.

Policie ČR: Bubnování na pomoc týraným dětem
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR, která též na podporu Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí zabubnuje a v rámci svých preventivních besed s dětmi ve školních třídách na problematiku násilí v rodinách upozorní. Do České republiky tuto aktivitu přináší Centrum Locika z. ú. (ZDE), které se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti, zažívající domácí násilí (více ZDE). Spolupráce Policie České republiky a Centra Locika je důležitým nástrojem pro boj s násilím páchaným na dětech.

Pojďte se proto společně zapojit do tohoto boje. Vybubnujte spolu s námi 19. listopadu 2021 v 11:00 hodin, že násilí ve společnosti nechceme. Pojďme poslat vzkaz dětem, které prožívají násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc. Zabubnujte sami, se svými kamarády, třídními kolektivy a připojte se k BUBNOVAČCE 2021. Pomozte nám přesvědčit děti, že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

„O násilí v rodinách se dozvídáme obvykle, až když se něco vážného stane, což však znamená, že pomoc nepřišla včas, „ upozorňuje plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR, čímž zdůrazňuje skutečnost, že násilí na dětech probíhá skrytě, a že se před ním nesmí zavírat oči. V sousedním Slovensku se BUBNOVAČKA stala již tradicí. Široká veřejnost tam v tento den bubnuje kdekoliv a na cokoliv. Poselství je jednoduché, pojďme všichni vybubnovat do světa, že násilí ve společnosti nemá co dělat a že „Ticho děti před násilím neochrání“.

Na československé hranici se k podpoře aktivity setkali bubeníci Hudby hradní stráže a Policie České republiky a Hudby ministerstva vnitra Slovenské republiky. Signál k týraným dětem tak byl vyslán pomyslně na území dvou států.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Silnice mezi Lišovem a Vranínem je ve výstavbě

21:23 Ministerstvo dopravy: Silnice mezi Lišovem a Vranínem je ve výstavbě

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/34 mezi Lišovem a Vranínem. Nová komunikace …