Policie ČR: Cvičení „Stadion 2024“

21.04.2024 11:44 | Tisková zpráva

Jednání fanoušků na fotbalových či hokejových utkáních se stále dynamicky vyvíjí, a proto musí policisté reagovat na jednotlivé taktiky agresivních diváků, kteří se snaží narušit klidný průběh utkání.

Policie ČR: Cvičení „Stadion 2024“
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Při tomto dlouhodobě připravovaném součinnostním cvičení „Stadion2024“ si policisté z krajských pořádkových jednotek, antikonfliktního týmu či jednotky z Ochranné služby Policie ČR vyzkouší nejrůznější situace, které se týkají takzvaného diváckého násilí. Cvičení proběhne celkem na 3 stadionech po České republice. Již večera 18. 4. 2024 se uskutečnilo v pražské O2 a policisty čekají ještě další dva termíny cvičení, a to 4. 10. 2024 v Chomutově a 22. 10. v Přerově. Všechny cvičení jsou založeny na podobném principu. Policisté si vyzkouší, jak nejefektivněji zasáhnout v situacích, při kterých se fanoušci snaží narušit chod utkání. Při jejich jednání dochází například k vzájemnému napadání či používání pyrotechniky a nově také musí policisté reagovat na tzv. přilepování protestujících na ledové ploše, které se objevovalo již v zahraničí.

Závěr každého cvičení se vždy skládá z vyhodnocení, zda pořádkové zvládly jednotlivé zákroky po taktické stránce a při tom dodržely všechny zákonné postupy.

Součinnostní cvičení „Stadion 2024“ v pražské O2 aréně

Policisté mají za sebou první součinnostní cvičení v pražské O2 aréně, které se konalo včera 18. 4. 2024. Od ranních hodin měli policisté ze čtyř krajských pořádkových jednotek (Speciální pořádková jednotka hl. města Prahy, Pořádkové jednotky krajských ředitelství hl. měst Prahy, Pořádková jednotka Středočeského kraje, Pořádková jednotka Libereckého kraje, Pořádková jednotka Pardubického kraje) a policisté z jednotky speciální ochrany Ochranné služby Policie ČR jedinečnou možnost vyzkoušet si zákroky proti neukázněným divákům, kteří narušují bezpečnost na stadionu a kladou aktivní i pasivní odpor. Na cvičení nechyběly ani antikonfliktní týmy jednotlivých jednotek, jejichž úkolem je navodit společným dialogem zpět klidnější a bezpečnější fanouškovskou atmosféru.

Cvičení bylo naplánováno na pražském stadionu před Mistrovstvím světa v ledním hokeji 2024 záměrně. Policisté jednotlivých zúčastněných krajských ředitelství se s velkou pravděpodobností totiž mohou zapojit do bezpečnostního opatření šampionátu. Důležité bylo pro ně také seznámení se s vnitřními i vnějšími prostory O2 arény.

Modelových situací potencionálních konfliktů se zúčastnilo dohromady 220 policistů a jako figuranti působilo 250 policistů ze vzdělávacího zařízení Policie ČR Praha Hrdlořezy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.