Policie ČR: Cvičení k ochraně státní hranice

16.05.2019 15:18

Součinnostní cvičení prověří operační plán k ochraně úseku státní hranice v teritoriu Plzeňského kraje.

Policie ČR: Cvičení k ochraně státní hranice
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Námětem cvičení, které jsme zahájili v dnešních ranních hodinách, a které potrvá až do zítřejšího dopoledne, je praktická realizace rozhodnutí vlády ČR o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic. Fiktivní nařízení vlády bylo doručeno na operační odbor Policejního prezidia ČR dnes v 7 hodin ráno.

Samotné cvičení se uskuteční na území Plzeňského kraje, který má 201 km dlouhý úsek státní hranice, kde se nachází celkem 12 míst bývalých hraničních přechodů. Nedílnou součástí nácviku bude také výstavba registračního místa v oblasti předpokládané migrační trasy, v tomto případě půjde o prostor hraničního přechodu v Rozvadově. V neposlední řadě je cílem cvičení prověřit funkčnost zpracovaného operačního plánu, způsoby spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními sbory, velení a spojení.

Do cvičení se zapojí téměř 300 příslušníků Policie ČR, více než 100 vojáků Armády ČR, 25 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, 18 příslušníků Celní správy ČR, 15 příslušníků Vězeňské služby ČR a 12 zahraničních kolegů ze Spolkové policie. V místě vybudovaného registračního místa, jehož samotná výstavba je zajištěna především ze strany hasičů, budou odborné činnosti zajišťovat lékaři, sestry a záchranáři Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra ČR v celkovém počtu patnácti lidí. Role figurantů se ujmou frekventanti základní odborné přípravy Policie ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

22:22 Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicház…