Konkrétním tématem setkání bylo využití moderních technologií obličejového rozpoznávání a jiné detekce v policejní praxi za účelem zvýšení bezpečnosti občanů.
Expertní výměna na vysoké úrovni se konala v návaznosti na přípravné práce konceptu obličejového rozpoznávání ve Spolkové republice Německo, k níž aktuálně probíhá rozsáhlá politická a společenská diskuse o samotné přijatelnosti konceptu a právním zakotvení. V České republice a SRN panují rozdílné výchozí podmínky pro využití dostupných technologií v policejní praxi nejen v rovině zákonné úpravy, ale zejména co do infrastruktury podpůrných systémů jakož i vlivu odpůrců využití moderních technologií v policejní práci z důvodu sběru dat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Německo , Policie ČR , TZ
autor: Tisková zpráva
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil