Policie ČR: Děti soutěžily o nejlepší Zebru

08.12.2021 12:59 | Tisková zpráva

Také v letošním roce jsme se podíleli na celorepublikové výtvarné a literární soutěži vyhlášené Týmem silniční bezpečnosti. Nyní zná soutěž, která se uskutečnila od začátku září do 22. října, své vítěze.

Policie ČR: Děti soutěžily o nejlepší Zebru
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Zadáním soutěže bylo pro děti z mateřských a základních škol téma bezpečného přecházení, které soutěž propojilo s dlouholetým projektem Policie České republiky „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Jednou z nejohroženějších skupin účastníků provozu jsou chodci, zejména pak děti, které dění vnímají jinak než dospělé osoby. V silničním provozu se pohybují od nejútlejšího věku. Nejprve s rodiči v kočárku, následně se starším doprovodem za ruku a v pozdějším věku jsou samy chodci. „Smyslem soutěže je preventivně působit na chodce, připomenout jim zásady správného přecházení silnice a odbourat mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech. Připomínat pravidla bezpečného chování je důležité nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče,“ říká Markéta Novotná, metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

V letošním ročníku se sešlo téměř 2000 dětských prací v podobě obrázků nebo literárních děl. Do práce s tématem dopravní výchovy se však nezapojily jenom samotné děti. Z výtvorů ale i doprovodných popisů je patrné, že participovali i jejich učitelé a rodinní příslušníci. „Je dobře, že se nám prostřednictvím soutěže daří šířit informaci o potřebnosti dopravní výchovy od nejútlejšího věku, a že prvním místem pro nácvik bezpečného chování v silničním provozu musí být pro děti rodina, která má zásadní roli v tom, jak se budoucí chodci, cyklisté a následně řidiči budou podílet na bezpečnosti na našich silnicích, dodává plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.

Další podrobnosti o soutěži a jména výherců jednotlivých kategorií najdete na webových stránkách Týmu silniční bezpečnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní úřad pro Ústecký kraj: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích

10:29 Celní úřad pro Ústecký kraj: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích

Ústečtí celníci přistihli v loňském roce na zpoplatněných komunikacích 2 090 řidičů, kteří neměli uh…