Policie ČR: Informace k úkonům NCOZ

14.02.2020 20:27

Kriminalisté expozitury Olomouc Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) od pondělních ranních hodin prováděli úkony trestního řízení, které souvisely s podezřením na ovlivňování činnosti Krajského soudu v Brně – pobočka Zlín a Vrchního soudu v Olomouci.

Policie ČR: Informace k úkonům NCOZ
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Policisté NCOZ v této věci zadrželi 4 osoby, následně byly 3 osoby obviněny z trestného činu podvod podle § 209 odst.1,5 písm. a) trestního zákoníku. Podle našich závěrů měla skupina osob oslovit osoby obžalované z jiné trestné činnosti s nabídkou, že ovlivní ve prospěch obžalovaných prvoinstanční trestní řízení vedené u Krajského soudu v Brně, pobočka Zlín a následně i odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci. Za tímto účelem měla být požadována částka v řádech desítek milionů Kč. V rámci monitorovaného předstíraného převodu obvinění převzali za své služby vyšší finanční částku. Výsledek samotného trestního řízení však neovlivnili, ani toho ve skutečnosti nebyli schopni a poté, co byla věc Vrchním soudem v Olomouci vrácena Krajskému soudu v Brně, pobočka ve Zlíně, byli obžalovaní opět odsouzeni k nepodmíněným trestům odnětí svobody.

Na návrh dozorujícího státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně vzal dne 12. února 2020 Okresní soud v Uherském Hradišti dva obviněné do vazby.

Více informací k případu zatím poskytovat nebudeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: Hejtmani jednali v Praze o dotacích z IROP na opravy silnic a o pomoci Číně

9:10 Asociace krajů ČR: Hejtmani jednali v Praze o dotacích z IROP na opravy silnic a o pomoci Číně

Přerozdělení peněz zbývajících v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) na opravy krajsk…