Policie ČR: Jsme v tom společně, ale i na silnicích bezpečně

30.03.2020 10:06

Přestože mnozí z nás trávíme v těchto dnech pracovní i volný čas doma a zaměřujeme svoji pozornost na informace o ochraně proti koronavirové nákaze, neměli bychom rezignovat na všeobecná bezpečnostní pravidla, na jejichž platnosti současný stav nic nemění.

Policie ČR: Jsme v tom společně, ale i na silnicích bezpečně
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Nesmíme zapomínat, že nikam nezmizela ani pravidla bezpečného provozu na pozemních komunikacích ani jiná další.

Život se nezastavil. Stále cestujeme do práce, k lékařům či na nezbytný nákup potravin, drogerie a léků.  Silniční provoz je relativně klidný, vážné situace jsou vlivem uzavření hranic spíše na hraničních přechodech a v jejich okolí. Ale mějme i tak na paměti, že cestování trvá. V silničním provozu jsou stále řidiči, chodci, cyklisté. Buďme k sobě nejen v těchto dnech v provozu tolerantní, ohleduplní a zodpovědní. Chovejme se podle pravidel.

Zapomínat bychom neměli ani na ty, kteří se s pravidly teprve postupně seznamují, a to zejména ve školním prostředí. Jsou to děti, které se ve školách mimo klasických vzdělávacích oblastí učí i bezpečnému chování na silnici a v jejím okolí. Vzdělávají se průběžně jak prostřednictvím pedagogů, dětských dopravních hřišť, tak i prostřednictvím policejních preventistů a dalších organizací.

Výpadek školní docházky by ovšem nemusel a neměl znamenat výpadek v dopravní výchově. Jde to i v rodinném kruhu. Udělejme si čas na předávání základních pravidel a bezpečnostních doporučení souvisejících se silničním provozem a osobním bezpečí. Věnujme volný čas, kterého máme nyní často nazbyt, vzdělávání dětí v dopravní bezpečnosti.

Že nevíte, jak a kde začít? Připravili jsme pro vás tipy na videa a výukové materiály právě pro tuto oblast.

Pracovní sešit "Zebra se za Tebe nerozhlédne":
ZDE k inovaci dopravně-preventivního projektu najdete ke stažení pracovní sešit zejména pro žáky 3. a 4. tříd. K dispozici je samozřejmě manuál, jak se sešitem pracovat, včetně správných řešení úkolů.

Tým silniční bezpečnosti:
Projekt Markétina dopravní výchova a mnoho dalších materiálů k využití pro domácí i vzdělávání i starších dětí najdete na webových stránkách Týmu silniční bezpečnosti ZDE.

Tipy na další videa ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Filmová kancelář Ústeckého kraje hlásí: Jedeme dál

11:48 Ústecký kraj: Filmová kancelář Ústeckého kraje hlásí: Jedeme dál

Aktivity Filmové kanceláře Ústeckého kraje se nezastavily. Naopak. Filmaři se vracejí a chystají nov…