Policie ČR: Kobra si došlápla na obchodníky s reklamou

30.05.2017 20:35

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech provedli rozsáhlý zásah, při kterém zadrželi 28 osob a následně zahájili trestní stíhání 24 fyzických a dvou právnických osob pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti s předpokládanou škodou cca 415 milionů korun.

Policie ČR: Kobra si došlápla na obchodníky s reklamou
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Na případu s krycím názvem STONE tým Daňové Kobry pracoval několik měsíců za velmi intenzivní podpory Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství.

Společnou prací se podařilo zadokumentovat trestnou činnost jednotlivých podezřelých osob spojených s řetězcem podezřelých společností a tyto informace provázat s osobami hlavních organizátorů trestné činnosti. Skupina obviněných osob založila a působila minimálně v 21 obchodních společnostech, přičemž část z těchto společností nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost. Trestná činnost měla být páchána obviněnými prostřednictvím vytvoření fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby. Obvinění měli po vzájemné domluvě, díky nadhodnoceným reklamním službám, soustavně krátit povinnost k dani z přidané hodnoty a dani z příjmu právnických osob.

K samotné realizaci případu s krycím názvem STONE přistoupili detektivové Daňové Kobry v úterý 23. května 2017 v časných ranních hodinách poté, co shromáždili dostatečné množství důkazů k protiprávním aktivitám všech podezřelých. V rámci realizace bylo provedeno 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž se detektivům NCOZ podařilo zajistit usvědčující důkazní materiál.

Jako výnos z trestné činnosti detektivové NCOZ zajistili několik luxusních motorových vozidel, včetně veteránů, šperky, nemovitosti, peníze na účtech i v hotovosti, a to vše v souhrnné hodnotě nejméně 110 milionů korun.

Dále pak Finanční správa vydala a oznámila zajišťovací příkazy 2 právnickým osobám v souhrnné výši 27,9 milionů korun, kdy 7 milionů korun bylo zajištěno na bankovním účtu. Finanční správa rovněž zajistila osobní vozidlo z majetku právnické osoby a vydala exekuční příkaz na poddlužníky ve výši 12,8 milionů korun.

Trestní stíhání 20 obviněných je vedeno na svobodě, další 4 obvinění, organizátoři této trestné činnosti jsou stíháni vazebně. V případě pravomocného rozsudku všem obviněným hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

Případ je dozorován Krajským státním zastupitelstvím v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

22:27 ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

USB nabíječky, nabíječky pro notebooky a pro dobíjecí baterie jsou spotřebiteli hojně využívány. Čes…