Policie ČR: Kriminalisté NCOZ nalezli zakopanou mrtvolu

03.11.2017 19:20

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) od listopadu 2016 velmi úzce spolupracovali s kolegy z Národnej kriminálnej agentury (NAKA) Policajného zboru Slovenskej republiky na případu vraždy člena slovenské organizované skupiny, která měla ochodovat s omamnými a psychotropními látkami.

Policie ČR: Kriminalisté NCOZ nalezli zakopanou mrtvolu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Osobu měli zavraždit dva bratři (dvojčata), kteří podle závěrů kriminalistů NAKA působili ve vedení této organizované skupiny. Muže měli několika ranami zastřelit a převézt do České republiky. V nepřístupném lesním terénu na Valašsku, v blízkosti společné státní hranice, měli vykopat více než jeden metr hlubokou jámu, do které tělo ukryli, částečně zabetonovali, zahrnuli zeminou a zamaskovali.
  
Společnou prací slovenských a českých policistů se podařilo ustanovit oblast, kde mělo být tělo zakopáno. Kriminalisté NCOZ následně provedli v lesích na Valašsku několik pátracích akcí. V červnu 2017 nalezli na stráni lesní mýtiny místo, které označil pes speciálně vycvičený na vyhledávání mrtvol. Došlo k vyzvednutí těla a následnou pitvou bylo potvrzeno, že k usmrcení muže došlo několika výstřely.
  
Oba bratři jsou ve Slovenské republice stíháni pro trestný čin úkladné vraždy, za který jim hrozí až doživotní trest odnětí svobody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Studuj gastro zná své vítěze

15:13 Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Studuj gastro zná své vítěze

Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) již několik let sdružuje desítky gast…