Policie ČR: Mistrem ČR ve střelbě je potřetí Maděránek

18.10.2018 14:23

Pět zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili vybojovali závodníci Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Střelci a střelkyně z tohoto regionu patří dlouhodobě k nejlepším v republice.

Policie ČR: Mistrem ČR ve střelbě je potřetí Maděránek
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V prvním říjnovém týdnu se na střelnici v Opařanech v jižních Čechách konalo již tradičně Policejní mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Do soutěže se letos přihlásilo 106 závodníků – 68 mužů a 38 žen z různých policejních útvarů z celé ČR.

Nejlepší střelkyní roku 2018 je Veronika Tvrdoňová z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, která současně vyhrála také střelecký souboj Shoot off. Absolutním vítězem - mistrem ČR ve střelbě z krátkých služebních zbraní pro rok 2018 se stal rovněž policista z jižní Moravy, Radim Maděránek, který v posledních třech letech nenašel svého přemožitele.

V soutěži družstev obhájili loňské prvenství policisté Útvaru rychlého nasazení. Zlatou medaili získalo družstvo žen Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Rychlost, přesnost, pozornost

V průběhu dvou dnů závodníci absolvovali 8 střeleckých situací v kategorii jednotlivců a 3 v kategorii tříčlenných družstev. „Hlavní důraz jsme kladli na bezpečné zacházení se zbraní při řešení střeleckých situací, s nimiž se policisté mohou běžně setkat při výkonu služby,“ uvedl hlavní rozhodčí mistrovství a jeden z našich nejlepších střelců Zdeněk Němeček. Policisté si tak museli poradit se střelbou po fyzické zátěži, za pohybu, ve ztíženém terénu, při simulaci zranění nebo za použití „slabé“ ruky. „V situacích se vyskytovaly kývací, vyjíždějící a padací terče, ale i tvrdé kryty, jež představovaly různé překážky. Další terče, na které si závodníci museli dát velký pozor, byly tzv. báby neboli rukojmí. V případě jejich zásahu následovala přísná penalizace, odečtení deseti bodů z celkového hodnocení situace, což mohlo výrazně ovlivnit pořadí soutěžícího,“ vysvětlil Zdeněk Němeček. Některé střelecké situace vyžadovaly velmi rychlé a přesné rozhodnutí, jiné naopak prověřily paměť a pozornost závodníků. „Zapamatovat si identikit pachatele a odlišit jej od obličeje rukojmí při řešení situace, se může zdát jednoduché, přesto zde někteří ze závodníků chybovali,“ připomněl Němeček.

Střelecký souboj přinesl napínavé okamžiky

Velice oblíbenou sportovní disciplínou je Shoot off, kdy závodníci střílí na kovové padací terče. „Zde rozhoduje nejen rychlost a přesnost zásahů, ale také dobrá psychická odolnost střelce, který se musí vyrovnat s velkou pozorností ostatních závodníků a diváků,“ uvedl Zdeněk Němeček. V soutěži družstev zvítězili policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a policistky Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Králem a královnou Shoot off 2018 jsou Jihočech Milan Kraus a Veronika Tvrdoňová.

Policejní mistrovství ČR ve střelbě z krátkých služebních zbraní organizoval Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy. Ředitel útvaru plk. Mgr. Marek Adam se zúčastnil slavnostního zakončení mistrovství, kde pochválil střelce za dosažené výsledky a předal ocenění vítězům.

Policejní akční střelba – družstva ženy:

1.   Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
2.   Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
3.   Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Policejní akční střelba – družstva muži:

1.   Útvar rychlého nasazení
2.   Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
3.   Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje

Kategorie jednotlivci – ženy:

1.  Veronika Tvrdoňová, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
2.   Policistka z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje
3.   Klára Kalendová, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje

Kategorie jednotlivci – muži:

1.   Radim Maděránek, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
2.   Policista z Útvaru rychlého nasazení
3.   Policista z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

22:45 FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

Komplexní cerebrovaskulární centrum FNO získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v …