Policie ČR: Na Kokořínsku se konal další ročník extrémního závodu

26.06.2016 14:26

V ranních hodinách dne 23. června 2016 se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2016 na Územním odboru policie Mělník, kde vedení mělnické policie a města Mělník zahájilo tento náročný závod. Starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko popřál všem mnoho úspěchů v soutěži.

Policie ČR: Na Kokořínsku se konal další ročník extrémního závodu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Letos se akce zúčastnilo 20 družstev mužů a 6 družstev žen. Na startu se sešli nejen reprezentanti policie z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i například z kraje Severočeského, Moravskoslezského, a také policisté z Prahy. Zastoupení zde měli také hasiči z Mělníka a Hasičský záchranný sbor Škoda a.s. ,Mladá Boleslav. Svůj tým sestavil také náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Jana Ptáček. Nováčkem v soutěži byli strážníci Městské policie Mělník. Své síly si přijeli s profesionály změřit i pracovníci televize Prima, kteří sestavili tým převážně z redaktorů a kameramana zpravodajství.

Startovalo se jako každoročně z Romanova u Mšena. Novinkou byla nejen změna trasy a jednotlivých disciplín, ale i cíl závodu, který byl tentokrát na parkovišti pod hradem Kokořín.

Pětičlenné týmy se pohybovaly po trati dlouhé zhruba jednadvacet kilometrů, kde na závodníky čekalo 18 stanovišť. Ženy absolvovaly poloviční trasu. Úkoly na jednotlivých úsecích byly složeny ze zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu a podobně.

Ve večerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Vzhledem k náročnosti trati, podmínkám a hlavně velmi teplému počasí byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Ženy:
1. Územní odbor P ČR Příbram
2. Územní odbor P ČR Mělník
3. Územní odbor P ČR Kladno

Muži:
1. Stálá pořádková jednotka Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy
2. Hasičský záchranný sbor Mělní
3. Územní odbor P ČR SKPV Mělník

Ceny třem nejlepším týmům v obou kategoriích předali starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko.

Velký dík soutěžících patří všem, kteří se na zajištění celého závodu intenzivně podíleli. Bez jejich nadšení by se tento závod nemohl uskutečnit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Další část Labské cyklostezky dokončena

22:54 Středočeský kraj: Další část Labské cyklostezky dokončena

Středočeský kraj prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) dokončil další úsek Labské cy…