Policie ČR: Návrh na podání obžaloby v operaci "VOMBAT"

14.12.2019 14:15

Vyšetřovatel Národní protidrogové centrály předložil státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.

Policie ČR: Návrh na podání obžaloby v operaci "VOMBAT"
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V rámci mezinárodní operace, která probíhala ve spolupráci orgánů činných v trestním řízení České republiky, Spojených států amerických a Australského společenství, kdy se podařilo rozkrýt organizovanou skupinu obchodníků s kokainem a heroinem v řádech stovek kilogramů, působící na území čtyř kontinentů a obvinit jen v České republice celkem 60 osob, byl ze strany vyšetřovatele Národní protidrogové centrály předložen státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.

Návrh na podání obžaloby směřuje proti 58 osobám, jedna osoba v průběhu vyšetřování zemřela a jedna osoba byla odsouzena k výkonu trestu v Austrálii. Vyšetřování potvrdilo původní obvinění a byla opatřena celá řada důkazů. Rovněž byla prokázána celková hodnota přepravovaných drog ve výši 2,1 miliardy Kč.

Předmětem vyšetřování byla trestná činnost spojená s přepravou nelegálních drog ze zemí blízkých produkčním oblastem do Austrálie a na Nový Zéland. K těmto účelům měla skupina, v jejímž čele stáli tři hlavní organizátoři, propracovaný systém najímání kurýrů na území České republiky.

Trestní spis akce „VOMBAT“ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích. Obviněným hrozí, v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení, tresty odnětí svobody v délce trvání od 10 až do 18 let.

V rámci trestního spisu vedeného australskou policií byli zadrženi čtyři kurýři, kteří byli již pravomocně odsouzeni k trestu odnětí svobody v délce trvání 7 a 9 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Projekt Posílení aktivit veřejného ochránce práv v ochraně lidských práv

19:27 Projekt Posílení aktivit veřejného ochránce práv v ochraně lidských práv

Kancelář veřejného ochránce práv zahájila čtyřletý projekt zaměřený na ochranu lidských práv. Projek…