Policie ČR: Nový trenažér ve Zbirohu pomůže při výcviku speciálních útvarů

20.02.2016 18:55 | Zprávy

V areálu Záchranného útvaru HZS ve Zbirohu se uskutečnilo slavnostní otevření takticko-lezeckého trenažéru, spojené se součinnostním cvičením zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení za letecké podpory vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

Policie ČR: Nový trenažér ve Zbirohu pomůže při výcviku speciálních útvarů
Foto: policie.cz
Popisek: Policie ČR

Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý spolu s ředitelem služby pořádkové policie plk. Martinem Hrinkem, generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR brig. gen. Drahoslavem Rybou a švýcarským policejním atašé v ČR panem Rogerem Flurym slavnostně přestřihl pásku u vstupu do budovy trenažéru krátce před desátou hodinou dopolední. V rámci svého projevu policejní prezident vyzdvihl důležitost projektu v rámci "Programu švýcarsko-české spolupráce": „Realizací tohoto projektu jsme se zaměřili na další zkvalitnění výcviku policistů především vysoce specializovaných útvarů, kterými zásahové jednotky a Útvar rychlého nasazení jsou. Policie České republiky otevřením tohoto moderního zařízení učinila další výrazný krok k tomu, aby byli její příslušníci nadále schopni efektivně čelit aktuálním hrozbám“, uvedl brig. gen. Tuhý.

Cílem projektu s názvem „Zkvalitnění výcviku a činnosti zásahových jednotek CH037“ bylo vybudování uceleného komplexu – multifunkčního tréninkového zařízení, které bude simulovat prostředí pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou spolu s taktickými prvky při zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti v zákrocích proti nebezpečným pachatelům. Trenažér je určen pro výcvik zásahových jednotek, Útvaru rychlého nasazení, speciálních pořádkových jednotek a dalších útvarů PČR, případně dalších bezpečnostních sborů.

Pětipatrová budova trenažéru disponuje moderním variabilním zařízením, které umožňuje nácvik činností ve výškách, nácvik zákroků proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům v různých prostředích a to včetně použití balistických prostředků. Výše celkových nákladů dosahuje téměř 22 milionů Kč, z čehož zhruba 85% je financováno ze švýcarských prostředků.

Další informace k budově trenažéru naleznete na stránkách ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…