Policie ČR: Obvinění měli mimo jiné fingovat vraždy

19.03.2022 12:11 | Tisková zpráva

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v minulém týdnu obvinili několik osob, které podezírají z organizování závažné trestné činnosti násilného a majetkového charakteru, zejména na území Jihlavska.

Policie ČR: Obvinění měli mimo jiné fingovat vraždy
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Jedná se o pokračování kauzy, ve které již v září loňského roku došlo k zadržení celkem 6 osob, z nichž 3 osoby byly obviněny ze spáchání trestných činů vydírání, podvodu a nedovoleného ozbrojování. Jeden z obviněných byl vzat do vazby.

Po několika měsících intenzivního vyšetřování dne 8. března 2022 policisté NCOZ zahájili ve věci trestní stíhání dalších 3 osob (z nichž 2 osoby zadrželi), a to pro trestné činy vydírání, podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Dále zahájili trestní stíhání jedné právnické osoby pro trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti. U již dříve stíhaných osob bylo trestní stíhání rozšířeno o další skutky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM Kačina: Podzimní voňavé zámecké čajování a zakončení hlavní návštěvnické sezóny

22:03 NZM Kačina: Podzimní voňavé zámecké čajování a zakončení hlavní návštěvnické sezóny

V sobotu 25. října od 10 do 17 hodin zveme milovníky čajů a podzimních dobrot na Zámecké čajování.