Policie ČR: Operace TRIP – ukončení vyšetřování

21.06.2018 15:38 | Zprávy

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech ukončili vyšetřování mezinárodní organizované skupiny převaděčů.

Policie ČR: Operace TRIP – ukončení vyšetřování
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Operace s krycím názvem TRIP se týká 5 osob, které podle závěrů detektivů NCOZ měly nejméně od května do srpna roku 2015 za úplatu cca 500 až 1000 EUR za jednu osobu organizovat převozy nelegálních migrantů z výchozích zemí Sýrie, Íránu a Afghánistánu přes území tranzitních zemí Maďarska, Slovenské, Rakouské a České republiky do cílové země Spolkové republiky Německo.

Prověřování a následné vyšetřování případu probíhalo v úzké policejní a justiční spolupráci s kolegy z Rakouska, Německa, Slovenska a Maďarska, a to zejména prostřednictvím právních pomocí zaslaných českou stranou do těchto zemí. Během provedených procesních úkonů došlo na území ČR k obvinění celkem 5 osob. Hlavním organizátorem trestné činnosti je podle policistů našeho útvaru státní příslušník Egypta. Dalšími obviněnými jsou tři občané České republiky a jeden Ukrajinec. Všichni jsou stíháni pro pokračující zločin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice podle ustanovení § 340 odst. 1, odst. 3 písm. a) trestního zákoníku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kdy skončí s klimatickou hysterií i Evropa?

Tak to by mě taky zajímalo, a taky to, kdo je za tu hysterií zodpovědný a co se musí stát, aby se Evropa probudila? Neselháváte náhodou vy jako europoslanci, když nejste schopni ji zastavit a zařídit, aby se EU vzpamatovala než bude definitivně pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Firmy chtějí v roce 2026 zvyšovat mzdy, nejčastěji do pěti procent

11:20 Hospodářská komora: Firmy chtějí v roce 2026 zvyšovat mzdy, nejčastěji do pěti procent

Téměř 70 % zaměstnavatelů plánuje v příštím roce zvýšit mzdy. Nejčastěji půjde o navýšení do 5 %, té…