Policie ČR: Operace s krycím názvem PHALE

05.12.2022 13:30 | Tisková zpráva

Policisté Národní protidrogové centrály Služby kriminální policie a vyšetřování Policie České republiky zadrželi v rámci akce „PHALE“ organizovanou skupinu osob, která se nejméně od počátku roku 2022 podílela na území Prahy, Karlovarského a Ústeckého kraje na výrobě a distribuci látky metamfetamin.

Policie ČR: Operace s krycím názvem PHALE
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Proti obviněným osobám bylo zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 písm. c) trestního zákoníku. 

Zločinecká skupina složená z pěti osob vietnamské národnosti, z nichž jeden byl občanem Nizozemského království a dvou českých občanů, byla vedena společným záměrem podílet se a profitovat na nedovolené výrobě a obchodování s omamnými a psychotropními látkami, konkrétně s metamfetaminem. Hlavním organizátorem této skupiny byl vietnamský pár z Karlovarského kraje, který činnost celé skupiny řídil a organizoval včetně nákupu prekurzorů a dalších komodit určených k výrobě návykové látky urřené pro český trh a částečně pro vývoz do zahraničí – Německa a Nizozemí.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17508 lidí

Další osoba vietnamské národnosti se pak společně s občanem České republiky podílela na samotné výrobě metamfetaminu Přítelkyně tohoto českého občana zajišťovala pro organizovanou skupinu objekty, v nichž byla výroba realizována. Jednalo o inzerované rekreační objekty – chaty a chalupy nabízené ke krátkodobému pronájmu. Aby skupina na sebe neupozorňovala a ztížila své odhalení, výroba drogy probíhala pokaždé na jiném, často odlehlém místě či na úplné samotě. Varna na výrobu metamfetaminu byla vždy konspirativně převezena na vybrané místo pouze pro dobu výroby, následně uklizena a zřízena jinde. Z druhé vybrané lokality pak byla monitorována situace v okolí, aby bylo maximálně eliminováno riziko odhalení jejich trestné činnosti.

Další dvě osoby vietnamské národnosti působící v Praze pak zajišťovaly pro výrobu potřebné chemické látky, jako jsou např. jód, červený fosfor, rozpouštědla a především nezbytný prekursor - tablety s obsahem pseudoefedrinu.

V rámci realizace na území třech krajů České republiky bylo za účasti dalších specializovaných složek Policie ČR a krajských ředitelství hl.m.Prahy, Středočeského, Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje zadrženo celkem sedm pachatelů. Provedeno bylo devět domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Zajistili jsme kompletní varnu metamfetaminu, 7 kg vyprodukovaného metamfetaminu, velké množství prekurzorů drog a jiných chemických látek včetně látek určených k ředění metamfetaminu pro zvýšení zisku, finanční hotovost zhruba 700 000 korun v různých měnách a osobní motorové vozidlo zn. Mercedes E300 v hodnotě zhruba 950 000 korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

22:30 KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme by…