Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

31.05.2023 22:02 | Tisková zpráva

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zadrželi a obvinili v uplynulých dnech muže a ženu ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu ve formě spolupachatelství. Pachatele detektivové odhalili při prověřování jiné organizované trestné činnosti.

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Motivem činu měly být dlouhodobé spory s poškozeným.

Obvinění měli dvakrát společně naplánovat a pokusit se usmrtit poškozeného, jenž byl uživatelem omamných a psychotropních látek, pomocí omamných léků vmíchaných do pití a do jídla a následným vpíchnutím vzduchu do žíly. Jejich plán však ztroskotal kvůli náhodě. K činu se obvinění doznali.

Oba spolupachatele zadrželi kriminalisté v místě jejich bydliště. Muž je stíhán vazebně. 

V případě pravomocného odsouzení hrozí oběma obviněným tresty odnětí svobody od dvanácti do dvaceti let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ostravě.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

7:46 AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

Fascinující svět bobřích mokřadů je k vidění v novém dokumentárním filmu.