Policie ČR: Policejní prevence sbírala ceny

25.10.2019 16:26

V minulém týdnu se v Brně uskutečnil 2. ročník Národních dnů prevence. V průběhu dvoudenního programu pro odbornou veřejnost proběhlo slavnostní udílení cen národního kola Evropské ceny prevence kriminality 2019 a programu Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2019. V obou vyhlašovaných programech uspěly také preventivní projekty Policie České republiky.

Policie ČR: Policejní prevence sbírala ceny
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

První příčku v národním kole Evropské ceny prevence kriminality 2019 na téma prevence kriminality mladistvých souvisejících s drogami obsadil návazný program „To je zákon, kámo“, společný projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO a Policie České republiky. Program navazuje na projekt Protidrogového vlaku Revolution Train a cílí na zvyšování právního vědomí v oblasti závislostí zejména dětí ve věku 12 až 17 let. Odborným garantem návazného programu je Národní protidrogová centrála SKPV a realizátory v jednotlivých regionech policejní preventisté, které doplňují pracovníci nadačního fondu. Díky prvenství v národním kole bude projekt reprezentovat Českou republiku na prosincovém evropském finále v Helsinkách.

Úspěch zaznamenala policejní prevence také v druhé vyhlášené soutěži. Druhou příčku programu „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2019“ obsadilo Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina s projektem „Končím první stupeň, už si poradím a budu pomáhat.“ Projekt je zaměřený na žáky prvního stupně a jeho cílem je shrnutí bezpečného chování, včetně nácviku a modelových situací, např. v kontaktu s cizí osobou, nálezu nebezpečného předmětu, v případech šikany, sprejerství apod.

Vedle udílených cen si speciální ocenění ředitele odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra Michala Barboříka vysloužila Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV za úspěšnou realizaci celoevropského projektu „Say no“ v podmínkách České republiky.

Informace o dalších oceněných projektech najdete na webových stránkách Ministerstva vnitra ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

22:33 Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

Na 500 kusů Richardovy limonády předal v pondělí 2. srpna 2021 hejtman Jan Grolich v očkovacím centr…