Policie ČR: Policejním potápěčům bude sloužit nová loď

13.05.2023 11:27 | Tisková zpráva

Pro výkon služby policejního potápěče je důležitá nejen speciální výstroj pod vodu, ale i nad vodou. Jedním z takových pomocníků je vhodně upravená a specifická loď. Tu převzali kolegové z Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku Ředitelství služby pořádkové policie PP ČR.

Policie ČR: Policejním potápěčům bude sloužit nová loď
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Model CAT 690 WT cabin, který je poháněn dvěma motory o výkonu 100 hp a maximální rychlosti 23 uzlů bude sloužit převážně při při pátrání po pohřešovaných osobách nebo věcech pocházejících z trestné činnosti nebo kterými byla trestná činnost spáchána. Dále loď, která pojme 12 osob, bude nápomocna při potápěčských kurzech a kurzech vůdců malých plavidel. Vzhledem k široké škále využití byla potřeba důkladného postavení této lodi. Tloušťka obšívky je 5mm a je vyrobena z hliníkové slitiny ALU Grade 5083.

Anketa

Máme být kromě západních spojenců vděční za osvobození od nacismu i Rudé armádě?

97%
1%
hlasovalo: 28252 lidí

Mezi další výbavu lodi patří jeřáb, který má nosnost 250 kg pro zvedání břemen z vodní hladiny a sklopnou příď pro snadnější nastupovaní na plavidlo a vyzvedávání potápěčů. Díky kabině, kterou loď disponuje, bude poskytnuta ochrana a pohodlí posádce během plavby při dlouhých akcích a nepříznivých povětrnostních podmínkách. CAT je vybaven dostatečným prostorem pro uložení potápěčského vybavení a záchranných prostředků je klíčová pro efektivní práci policejních potápěčů.

Požehnání policejní lodi se ujal plk. Jiří Ignác Laňka duchovní Policie ČR. V policejním kontextu bylo lodi požehnáno modlitbou pro ochranu a bezpečnost při plnění záchranných a bezpečnostních misí, která symbolizuje respekt a úctu k policejnímu povolání a zodpovědnosti, kterou posádka nese při své práci a naplňuje tím heslo Pomáhat a chránit.

„Nová loď je neocenitelnou pomůckou pro naše policejní potápěče a jsem velmi vděčný za to, že byla tato investice realizována a jsme připraveni ji nasadit k plnění svých úkolů a využít její potenciál na maximum. Věřím, že policejním potápěčům usnadní jejich nelehkou práci, kterou vykonávají,“ uvedl ředitel Ředitelství služby pořádkové policie plk. Petr Sehnoutka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

16:13 Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

Ssignatářům Dohody a členům pracovní skupiny, kterou vytvořilo Ministerstvo zdravotnictví za účelem …