Policie ČR: Pozor na podvodná předvolání

03.10.2023 19:15 | Tisková zpráva

100x a stále znovu... Policie České republiky důrazně upozorňuje občany, kteří se setkají s e-mailem, uvedeným v závěru článku, v kterém po nich pisatel požaduje jménem státních či mezinárodních institucí zaslání jakýchkoliv registračních údajů cestou e-mailové korespondence, aby na takové žádosti vůbec nereagovali a tyto obtěžující e-maily označili jako poštu nevyžádanou či jako SPAM.

Policie ČR: Pozor na podvodná předvolání
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Konkrétně různé formy podvodných předvolání k soudu za údajné spáchání trestných činů mravnostního charakteru (kyberpornografie, pornografické stránky, dětská pornografie, online sexuální nabízení a vydírání, pornostránky, pedofilie a exhibicionismus), jsou opatřeny smyšlenou podpisovou doložkou vysokého policejního funkcionáře.

E-mail, který jste, i s přílohou obdrželi do Vaší e-mailové schránky, se dá považovat za SPAM, tedy nevyžádanou zprávu, která je zasílána velkému počtu uživatelů internetu prostřednictvím e-mailu, nebo sociálních médií s cílem vydělat peníze nebo způsobit oběti jiné škody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 532 853 176 MWh elektřiny už vyrobila Jaderná elektrárna Dukovany

14:04 ČEZ: 532 853 176 MWh elektřiny už vyrobila Jaderná elektrárna Dukovany

Číslo týdne