Policie ČR: Před prázdninami oslovíme děti prostřednictvím digitálních nástěnek

12. 6. 2019 18:23

Období letních prázdnin nabízí školákům prakticky neomezený volný čas trávený velmi často bez jakékoliv kontroly a dohledu rodičů. Rizikovým situacím přitom mohou být děti vystaveny nejen venku, ale i ve zdánlivém bezpečí domova.

Policie ČR: Před prázdninami oslovíme děti prostřednictvím digitálních nástěnek
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Policie proto připomene žákům základních i středních škol, čeho se (nejen) o letních prázdninách vyvarovat. Zcela poprvé k tomu v celorepublikovém rozsahu využije digitální nástěnky ÁMOS Vision, které jsou atraktivním informačním zdrojem.

Žáci a studenti se v průběhu června prostřednictvím dotykových informačních tabulí postupně setkají se dvěma videospoty z projektu „Prevencí k bezpečí“ (ZDE).

Spot „Každý klik si rozmysli – neobnažuj soukromí“ varuje před zdánlivou anonymitou virtuálního prostředí a upozorňuje na nebezpečí sdílení obnažených fotografií a soukromých informací. Kromě dětí spot cílí také na rodiče, kteří se často vůbec nezajímají, jaké informace jejich děti v prostředí internetu sdílejí a s kým na sítích komunikují. Ani v dnešní době si mnozí rodiče nepřipouští, že se velikému riziku může jejich dítě vystavit i v domnělém bezpečí domova. Video je možné na školních obrazovkách zhlédnout již od 10. června.

Druhý spot „Tenký led…“ upozorňuje na problematiku návykových látek, alkoholu a agrese nezletilých a mladistvých. Také tato rizika nabývají v průběhu letních prázdnin na intenzitě, a proto 17. června zamíří toto video prostřednictvím Ámos Vision do škol.

Republiková koordinátorka prevence plk. Zuzana Pidrmanová k předprázdninové kampani doplnila: „V naší preventivní činnosti se stále snažíme hledat inovativní způsoby oslovování různých cílových věkových skupin. Proto jsme rádi využili nabídky k zatím pilotní a testovací spolupráci v projektu ÁMOS Vision, jehož prostřednictvím jsme schopni s různými tématy oslovit žáky a studenty sedmi desítek škol napříč celou republikou. Dá se předpokládat, že bychom tímto způsobem mohli do budoucna do škol velmi rychle dostávat informace a varování k aktuálním problémům.“

„Cílem ÁMOS Vision je kromě poskytování praktických školních informací žákům a učitelům také osvěta a podpora prevence na školách. Jsme rádi, že můžeme společně s policií přinášet mezi mladé lidi tento užitečný obsah a hlavně, že jim aktuální palčivá témata komunikujeme moderní formou, která je oslovuje. Školy jsou samozřejmě nadšené z nového informačního kanálu, díky kterému k dětem proudí důležité zprávy,“ dodává Richard Prajsler ze společnosti inpublic group, která systém digitálních nástěnek ÁMOS Vision provozuje po celé ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila provoz v zrekonstruovaném pavilonu I

10:06 Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila provoz v zrekonstruovaném pavilonu I

Nemocnice České Budějovice, a.s. ve čtvrtek 9. července slavnostně zahájila provoz v pavilonu I. Pře…