Policie ČR: Preventivní film JAKUB a workshop pro pedagogy

16.10.2017 22:02

Dne 18. října 2017 se v prostorách Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni uskuteční první z plánovaných workshopů pro pedagogy k preventivnímu filmu JAKUB (2016) zabývající se problematikou domácího násilí.

Policie ČR: Preventivní film JAKUB a workshop pro pedagogy
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Projekt s názvem „JAKUB – workshop pro pedagogy v České republice“ vzešel z dlouhodobé spolupráce Policie České republiky a tvůrcem preventivních filmů (Mezi stěnami, Mezi nimi, Sami, Na hraně, Jakub) a iniciátorem workshopu filmovým režisérem Davidem Vignerem.

Workshopy, které se uskuteční v průběhu října a listopadu v deseti krajských městech jsou určeny pro pedagogy v České republice zcela zdarma.

Záštitu nad akcí převzal policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

Workshop podpořilo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR, krajské úřady v České republice, Policie České republiky, nezisková organizace ROSA, odborná veřejnost a další neziskové organizace.

Cílem akce je jednak seznamovat s problematikou domácího násilí, podnítit diskuzi na školách v České republice na toto téma, podporovat řešení daného problému. Dále seznámit pedagogy, jak s didaktickým a metodickým materiálem v hodinách výuky se žáky pracovat a zvýšit informovanost pedagogů o problematice domácího násilí a jeho trestně právní rovině včetně zvýšení povědomí o institutu vykázání (opatření preventivní netrestní povahy).

Program workshopu nabízí samotnou projekci preventivního filmu Jakub, jehož hlavní roli ztvárnil oblíbený herec Jan Potměšil, následnou ukázku, jak lze s filmem a manuály pro pedagogy pracovat ve vyučovací hodině, seznámení se zákonnými a legislativními normami k dané problematice a besedu s odborníky.

Další informace o projektu:
oficiální webové stránky workshopu ZDE
oficiální webové stránky preventivních filmů ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: Nemocnice nemají kapacity k testování zaměstnanců průmyslových firem

8:24 Asociace krajů ČR: Nemocnice nemají kapacity k testování zaměstnanců průmyslových firem

Vyzýváme průmyslové firmy, aby neposílali své zaměstnance na antigenní testování do zdravotnických z…