Policie ČR: Range Rovery měnily svou identitu i majitele

21.12.2017 15:42 | Zprávy

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou služebně zařazení v expozituře Ústí nad Labem a Hradec Králové, ukončili v těchto dnech první fázi prověřování případu s krycím názvem “HOBO“.

Policie ČR: Range Rovery měnily svou identitu i majitele
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Detektivové v roce 2014 získali první poznatky o možné legalizaci odcizených luxusních vozidel na území České republiky a jejich následné distribuci do zahraničí. Tato vozidla měla být jednak odcizena a na našem území, ale z větší části na území Spolkové republiky Německo. I z těchto důvodů navázali policisté NCOZ úzkou spolupráci s kolegy z Policejního ředitelství Dresden. Zahraniční kolegové v průběhu letošního roku také nezávisle pracovali na objasnění trestné činnosti páchané některými osobami z řad pachatelů prověřovaných právě policisty NCOZ, spočívající v organizovaných krádežích motorových vozidel na území Spolkové republiky Německo.

V průběhu prověřování trestné činnosti kriminalisté NCOZ zjistili, že získané poznatky vedou k organizované skupině podezřelých osob, kterou řídili tři muži albánského původu mající vzájemné příbuzenské vztahy. Skupina měla mít v rámci daného regionu (Varnsdorf) a zdejší kriminální scény zcela dominantní vliv. Vůdci skupiny byli považováni za jedny z nejvýznamnějších místních „bossů“, kteří se při dosahování svých cílů nezřídka uchylovali k násilnému jednání. „Trojlístek“ udílel přesné pokyny ostatním členům skupiny, každý je přesně plnil, ať už to bylo samotné nelegální obstarávání luxusních vozidel a padělaných dovozových dokladů, pozměňování mechanických i elektronických identifikačních znaků u vozidel pocházející z trestné činnosti na identifikačními znaky jiných, skutečně existujících a řádně registrovaných vozidel stejného typu a výbavy, či samotné přihlašování legalizovaných vozidel do příslušných evidencí České republiky. Vozidla byla přihlášena pod novou identitou do registru obvykle na tzv. „bílého koně“ (fyzickou nebo právnickou osobu), čímž byla legalizace každého jednotlivého odcizeného vozidla dokončena. Při samotné registraci měla být vozidla pachateli deklarována jako legálně dovezená z Řecka, což se dělo za použití padělaných řeckých dokladů.

Takto zlegalizované vozidlo mělo být následně prodáno překupníkům, kteří je obratem vyvezli do zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS:  Zadavatelé mají možnost zjistit údaje o dodavatelích ze třetích zemí

19:28 ÚOHS: Zadavatelé mají možnost zjistit údaje o dodavatelích ze třetích zemí

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže aktualizoval své stanovisko „Možnost zadavatele definovat účast…