Policie ČR: Spouštíme nový Centrální registr zbraní

30.12.2025 16:08 | Tisková zpráva

Jde o největší digitalizační projekt Policie ČR. Nový systém začne fungovat 1. 1. 2026.

Policie ČR: Spouštíme nový Centrální registr zbraní
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Blíží se zcela nová generace Centrálního registru zbraní (CRZ). Jde o technicky nejnáročnější a nejrozsáhlejší informační systém, který provozujeme. Nový systém plně reflektuje aktuální legislativu a přináší zásadní modernizaci v oblasti správy zbraní, zbrojních oprávnění a zbrojních licencí.

Plná legislativní shoda a moderní rozhraní

Nový CRZ byl budován s důrazem na maximální bezpečnost dat a uživatelský komfort. Všechny legislativní úpravy, které vstupují v platnost k 1. 1. 2026, jsou v systému plně implementovány, přičemž jedním z?klíčových přínosů je integrace s Portálem občana, která držitelům zbrojních oprávnění umožní online přístup k jejich údajům. Ověřený výpis ze zbrojního listu bude možné získat i na všech kontaktních místech Czech POINT v ČR a v zahraničí.

„Spuštění systému takového rozsahu je pro Policii ČR technologickým milníkem, ke kterému jsme přistoupili s?maximální odpovědností,“ uvádí ke spuštění policejní prezident Martin Vondrášek. Vzhledem k vysokému zájmu o nové online funkcionality jsme systém podrobili zátěžovým testům. Přesto prosíme veřejnost o trpělivost v případě krátkodobého zahlcení přístupové brány Portálu občana, která slouží jako vstupní bod pro identifikaci uživatelů.

Kontinuita pro podnikatelské prostředí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Český les má novou přírodní rezervaci. Žije v ní i rys ostrovid

22:31 AOPK ČR: Český les má novou přírodní rezervaci. Žije v ní i rys ostrovid

Po více než patnácti letech od prvního záměru byla v chráněné krajinné oblasti Český les vyhlášena n…