Zatímco ve škole si dokážete poradit s rodičem „ochranitelem“ nebo žákem, který svůj přístup ke vzdělání nejspíš odkoukal v nějaké videohře, s trollem v online výuce jste se asi ještě nesetkali. Nicméně se nám tento mýtický tvor občas zatoulá i do našich krajin a snaží se narušit výuku. Takže jak na něj?
Vzhledem k tomu, že forma online výuky není jednotná a jsou využívány nejrůznější platformy pro vzájemné spojení, je i více způsobů jak výuku správně ochránit. Platí zde velmi podobné zásady bezpečného chování jako v běžném životě.
Základem je soukromí. Toho při online výuce dosáhnete tím, že se s žáky a studenty potkáváte na uzavřených platformách. Pro vstup do nich je potřeba vlastnit ten správný „klíč“. Některé klíče jsou jedinečné a nelze je zneužít, jiné jsou lehce kopírovatelné a lze je rozdávat na počkání. Není od věci, pokud jste tak již neučinili na začátku, poučit uživatele těchto klíčů a jejich rodiče, že stejně jako nerozdávají klíče od svého bytu či domu, nemohou rozdávat klíče k vaší třídě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , Policie ČR , školství , výuka , TZ
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…