Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu KARAS

19.01.2018 12:58

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří pracují metodou Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat 3 osoby ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu KARAS
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Případ s krycím názvem KARAS se týká skupiny osob, která v období od září 2012 do března 2013 obchodovala s pohonnými hmotami. Ty byly pořizovány v zahraničí a následně prodávány v ČR, čímž vznikala vysoká daňová povinnost na DPH.

Hlavní organizátor trestné činnosti měl podle závěrů kriminalistů NCOZ po předchozí vzájemné dohodě s dalšími spoluobviněnými vymyslet způsob, jak sníží daňovou povinnost. Za tímto účelem měli fiktivně deklarovat dodání sklotextilních látek, resuscitačních masek a dalšího zboží na Slovensko. K tomuto účelu měli využít několik fakticky nefungujících tuzemských i zahraničních obchodních korporací, mezi nimiž předstírali existenci reálného obchodního styku.

V případě pravomocného rozsudku hrozí osobám obviněným z výše uvedeného zločinu trest odnětí svobody až na 10 let. Podle závěru kriminalistů NCOZ byla České republice, zastoupené příslušným správcem daně, způsobena škoda v celkové výši 240 milionů korun.

Celé vyšetřování probíhalo za aktivní spolupráce Generálního finančního ředitelství a Finančního analytického úřadu. V průběhu realizace kauzy byly Finančním analytickým úřadem zajištěny finanční prostředky na účtech obviněných (resp. souvisejících korporací) ve výši bezmála poloviny celkové škody.

Spisový materiál předaný na Městské státní zastupitelství v Praze se skládá z více než čtyři tisíce stran základního spisu a dalších 5700 stran příloh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

22:54 ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

ÚZSVM v Ostravě prodal přímým prodejem šest pozemků za celkovou částku 530 000 Kč. Šest sousedních p…