Policie ČR: Útok na Finanční správu – rozšíření trestního stíhání

23.11.2017 12:42

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, rozšířili trestní stíhání cizince, který měl provést sofistikovaný útok na Finanční správu ČR s úmyslem způsobit mnohamilionovou škodu.

Policie ČR: Útok na Finanční správu – rozšíření trestního stíhání
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Při vyšetřování případu s krycím názvem SAVORY se kriminalistům Daňové Kobry za velmi intenzivní podpory Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství podařilo zadokumentovat  další případy napadení Finanční správy.

Bylo zjištěno, že již v roce 2015 měl cizinec zaslat jménem jiného daňového subjektu Finanční správě formulář „Oznámení o změně registračních údajů“, na jehož základě se mu podařilo vylákat cca 2,4 milionu korun.

Dalšími následně podanými formuláři se cizinec měl pokusit změnit údaje o platebním styku sloužící Finanční správě k vracení přeplatků daňovým subjektům a tím vylákat neoprávněné finanční prostředky na úkor Finanční správy v souhrnné výši cca 125 milionů korun. Díky  včasnému zásahu pracovníků Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství i příslušných finančních úřadů k vylákání peněžních prostředků již nedošlo.

Muž je obviněn ze zločinu podvodu dílem dokonaného a dílem ve stádiu pokusu. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Obviněný je stíhán vazebně.

Více informací k případu naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic: Dopravním problémem Chomutova je okružní křižovatka u Globusu

7:34 Ředitelství silnic a dálnic: Dopravním problémem Chomutova je okružní křižovatka u Globusu

Ředitelství silnic a dálnic ČR jednalo s primátorem Chomutova o úpravě křižovatky a o dalších stavbá…