Policie ČR: Vyhodnocení akce Speed Marathon 2024

24.04.2024 16:08 | Tisková zpráva

V pátek 19. dubna 2024 se na území České republiky uskutečnila celoevropská dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon. Do akce bylo zapojeno 727 policistů, kteří během dne zkontrolovali téměř 4700 vozidel.

Policie ČR: Vyhodnocení akce Speed Marathon 2024
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Policisté pečlivě vyhodnotili navržená místa a lokality, a na základě stanovených kritérií, jako je četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace, množství dopravních nehod a frekvence provozu, vybrali přibližně tisíc míst, kde monitorovali a kontrolovali dodržování stanovených rychlostních limitů. Akce začala na silnicích již po půlnoci a trvala celých 24 hodin.

Veřejnost měla také v letošním roce možnost zapojit se do výběru stanovišť, kde budou policisté měřit rychlost. Získali jsme přes 20 000 hlasů a 4000 vybraných lokalit. Také v letošním roce jsme získali tipy sice zajímavé, ale nevhodné pro účel akce, jako například měření rychlosti na letišti, v lese mezi stromy nebo na řece.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 27412 lidí

Do akce bylo zapojeno 727 policistů, kteří během dne zkontrolovali téměř 4700 vozidel. Přestože byla veřejnost předem informována o probíhající akci a stanovištích, policisté zaznamenali během 24 hodin celkem 2166 dopravních přestupků, z nichž 1578 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů. Celková částka za udělené pokuty činila 3 555 200 korun.

Další vybraná zjištění:
nevyhovující technický stav vozidel – 157
telefon za jízdy – 107
vozidla bez dálničních poplatků – 54
požití zakázaných látek - 19

V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

11:27 Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

V úterý 14. května byl termín pro registraci zájemců o koupi areálu na rohu pražských ulic Jindřišsk…