Policie ČR: Vyhrožování teroristickým trestným činem

19.06.2018 12:36

Policisté plzeňské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování a zároveň podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby pro pokračující zvlášť závažný zločin vyhrožování teroristickým trestným činem podle ustanovení § 312f odst. 1 trestního zákoníku, kterého se měl dopustit jednadvacetiletý cizí státní příslušník.

Policie ČR: Vyhrožování teroristickým trestným činem
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Mladý muž z Bulharska přechodně pobývající na území našeho státu měl na počátku letošního roku zaslat SMS zprávu z mobilního telefonu pákistánské satelitní televizní stanici. Zpráva obsahovala pohrůžku teroristickým trestným činem. Následující den měl dotyčný mladík poslat e-mail jednomu pákistánskému deníku, jenž také obsahoval pohrůžku teroristickým trestným činem. Zpráva byla uveřejněna a následně převzata některými českými médii.

Cizinec byl zadržen a následně vyšetřován vazebně. Obviněný s policisty spolupracoval a ke svému jednání měl uvést, že výhružné zprávy odeslal, aby pomohl na svobodu mladé ženě, která je v Pákistánu umístěna ve vazbě pro podezření ze spáchání trestné činnosti.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody od tří do dvanácti let.

Počáteční úkony trestního řízení na uvedeném případu provedli policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří následně trestní řízení z důvodu věcné příslušnosti předali kriminalistům NCOZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Vysílací studio Vltava se otevírá v nové, multimediální podobě

17:17 Český rozhlas: Vysílací studio Vltava se otevírá v nové, multimediální podobě

Kompletní rekonstrukce vysílacího studia stanice Český rozhlas Vltava, které se nachází v rozhlasové…