Policie ČR: Vyšetřování případu KOV bylo ukončeno

01.02.2019 13:04

Kriminalisté českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem KOV.

Policie ČR: Vyšetřování případu KOV bylo ukončeno
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Spisový materiál byl předán Okresnímu státnímu zastupitelství v Prachaticích s návrhem na podání obžaloby vůči šesti obviněným osobám a zároveň byl podán návrh na zastavení trestního stíhání u jedné obviněné osoby.

V průběhu vyšetřování této kauzy byla v uplynulém roce obviněna další osoba pro přečin nedovolené ozbrojování podle ustanovení § 279 odst.1 trestního zákoníku.

Popis případu včetně fotografii zajištěných zbraní naleznete ZDE

Na základě výsledků vyšetřování bylo v říjnu 2018 u pěti obviněných osob rozšířeno trestní stíhání podle § 160 odst.1, odst. 5 trestního řádu z dalších skutků. Trestní stíhání bylo rozšířeno především proto, že došlo k hromadění dalších zbraní, kategorie: A, B, C, ve smyslu zákona o zbraních, obviněnými. Ti také současně měli nelegálně hromadit a přechovávat ve větším rozsahu střelivo, a to i ve vztahu k hromadně účinným zbraním - samopaly. Trestněprávní kvalifikace se změnila, resp. bylo rozšířeno trestní stíhání pro vyšší kvalifikovanou skutkovou podstatu, avšak pouze u jednoho z obviněných.

Pět osob čelí obvinění z nejvýše kvalifikované skutkové podstaty trestného činu nedovolené ozbrojování, dvě osoby jsou obviněny ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…