Policie ČR: Vyšetřování případu MORADO je ukončeno

23.12.2015 21:36

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech ukončili vyšetřování případu krácení daní při obchodování s pohonnými hmotami s krycím názvem MORADO. Zároveň státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze navrhli obžalovat tři osoby pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Policie ČR: Vyšetřování případu MORADO je ukončeno
Foto: policie.cz
Popisek: Policie ČR

V tomto případě jde o skupinu osob, která v letech 2009 a 2010 v úmyslu zkrátit spotřební daň z minerálních olejů a daň z přidané hodnoty měla organizovat a realizovat minimálně 184 cisternových přeprav pohonných hmot z Německa a Rakouska v režimu podmíněného osvobození od uvedené spotřební daně. Podle našich závěrů však obvinění nesplnili povinnost uloženou zákonem o spotřebních daních a správce daně (příslušný celní úřad) o některých obchodech vůbec nevyrozuměli. Následně pak v daňových přiznáních měli vědomě uvést nepravdivé údaje tím způsobem, že do uvedených objemů nezahrnuli veškeré pořízené pohonné hmoty. Za některá zdaňovací období daňová přiznání vůbec neměli podat. Stejným způsobem postupovali i vůči příslušnému finančnímu úřadu. Podle závěru kriminalistů ÚOKFK byla České republice způsobena škoda v celkové výši nejméně 100 milionů korun.

Dvě osoby jsou stíhány jako „uprchlé“ a je na ně vydaný mezinárodní zatýkací rozkaz. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněných trest odnětí svobody až na 10 let.

Spisový materiál předaný na Vrchní státní zastupitelství v Praze obsahuje více než 8 tisíc stran základního spisu a dalších více než 2 tisíce stran příloh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT: Soutěž Daniel zná své vítěze

10:30 MŠMT: Soutěž Daniel zná své vítěze

Vyhlášení vítězů 15. ročníku soutěže Daniel proběhlo ve Velkém sále Vzdělávacího a kulturního centra…