Policie ČR: Vyšetřování vraždy policisty je ukončeno

27.03.2018 13:04

Detektivové olomoucké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování vraždy policisty Krajského ředitelství Olomouckého kraje. Dnešního dne spisový materiál s návrhem na podání obžaloby předali státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Ostravě, pobočka Olomouc.

Policie ČR: Vyšetřování vraždy policisty je ukončeno
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

V únoru 2015 bylo nalezeno tělo mladého muže bez známek života v olomoucké místní části Černovír. Přivolaný lékař konstatoval smrt a vyjádřil hypotézu, že dotyčný muž patrně spáchal sebevraždu oběšením. Případ byl tak na samém počátku prověřován jako sebevražda.

Na základě shromážděných poznatků a důkazů vyvstalo později podezření, že k úmrtí policisty došlo v důsledku konání jiné osoby. Tato osoba měla přesvědčit dotyčného, aby spáchal demonstrativní sebevraždu s tím, že se mu nic nemůže stát, protože mu bude okamžitě poskytnuta pomoc, což se však nestalo.

Kriminalisté olomoucké expozitury NCOZ v listopadu roku 2017 obvinili čtyřiatřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného trestného činu vraždy podle § 140 odst. 2 trestního zákoníku. Obviněný je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. V této souvislosti je navíc trestně stíhána další osoba a to jednatřicetiletý muž z trestného činu neposkytnutí pomoci dle § 150 odst. 2 trestního zákoníku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Města odpouští podnikatelům poplatky. Je ale nutné hledat i další formy podpory

7:33 Hospodářská komora: Města odpouští podnikatelům poplatky. Je ale nutné hledat i další formy podpory

ekce pro rozvoj služeb v oblasti pohostinství a gastroprovozu Hospodářské komory vítá přístup řady t…