Policie ČR: Zpomal, dokud není skutečně pozdě

18.06.2021 18:44 | Zprávy

Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Může za 40 procent nehod, které končí smrtí, přitom rychlost pravidelně překračuje 86 procent řidičů. Důvodem je spěch a to, že řidiči chtějí dojet do cíle co nejrychleji, k čemuž se přiznává 43 procent z nich.

Policie ČR: Zpomal, dokud není skutečně pozdě
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Kampaň upozorňuje na úskalí a následky jízdy nepřiměřenou rychlostí. Vyvrcholením celé kampaně je celovečerní dokument 13 minut. Kampaň realizuje Česká asociace pojišťoven a BESIP ve spolupráci s Policií České republiky a řadou známých osobností včetně dokumentaristy Víta Klusáka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Nemyslíte, že to už opravdu přeháníte?

Podle mě byli sms opravdu výhružné. Navíc nechápu, že jste je vůbec poslal. Vás nenapadlo, že se tím totálně zdiskreditujete? A to jako takto po sms vyjednáváte normálně? To mi také nepřijde státnické.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Semily získaly podporu na zvýšení bezpečnosti chodců

17:56 Nadace ČEZ: Semily získaly podporu na zvýšení bezpečnosti chodců

Město Semily obdrželo od Nadace ČEZ finanční příspěvek ve výši 120 000 Kč na realizaci projektu „Ora…