Policie ČR žádá širokou veřejnost o spolupráci

29.07.2021 17:45

Výzva NCOZ

Policie ČR žádá širokou veřejnost o spolupráci
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) vede od měsíce března 2021 trestní řízení vůči neznámému pachateli, který vyhrožuje různými útoky na měkké cíle (více ZDE) s cílem vyvolat paniku a donutit různé orgány státní správy a soukromé subjekty zaplatit finanční částku v bitcoinové měně. O části těchto výhružek směřujících vůči mateřským školkám a školám již byla veřejnost v nezbytně nutné šíři informována.

Pachatel své výhružky soustavně rozšiřuje a zintenzivňuje. Využívá anonymizaci v internetové síti, ve které má díky své počítačové gramotnosti pocit bezpečí. Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat. Ke zdůraznění své nebezpečnosti se snaží vydávat se za skupinu pachatelů.

Žádáme širokou veřejnost o spolupráci při získávání dalších informací a důkazů, které by vedly k celkovému objasnění prověřované věci. Informace je možné zadat do formuláře na této webové stránce nebo osobně na jakékoliv policejní služebně.

Kontaktní formulář naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

20:32 Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

Od dubna do června letošního roku mohli zájemci podávat své projektové náměty do výzvy „Trondheim“ z…