Policie zahájila trestní stíhání aktivisty Jana Šinágla. Kvůli dluhu Heleně Vondráčkové a jejímu týmu je obviněný z přečinu poškození věřitele

06.01.2020 8:53

Středočeská policie zahájila 2. ledna 2020 trestní stíhání aktivisty Jana Šinágla. V souvislosti s exekucí na jeho majetek ho obvinila z přečinu poškození věřitele.

Policie zahájila trestní stíhání aktivisty Jana Šinágla. Kvůli dluhu Heleně Vondráčkové a jejímu týmu je obviněný z přečinu poškození věřitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Jan Šinágl
reklama

Jan Šinágl měl zpěvačce Heleně Vondráčkové (v zastoupení Agenturou MM Praha), jejímu manželovi Martinu Michalovi (jednatel Agentury MM Praha) a dalším členům jejich týmů zaplatit exekučně pohledávky ve výši 1 094 462 Kč za soustavné lži, ve kterých pokračoval i přes výzvy úřadů, aby tak nečinil.

Podle usnesení středočeské policie ale Jan Šinágl úmyslně zmařil uspokojení svých věřitelů tím, že svůj movitý majetek prostřednictvím dobrovolné dražby zcizil. Úmyslně se ho tak zbavil a proto orgány činné v trestním řízení přistoupily k zahájení trestního stíhání.

"Takhle dopadají primitivní fanatici, kteří si myslí, že svoboda slova může obsahovat i lži, pomluvy a osočování ostatních - na rozdíl od něj slušně pracujících lidí. Tito lidé naprosto nemají žádné právo se domáhat ústavy, tito lidé jsou předurčeni k bezdomovectví a je mi líto, že tento blázen, který dokázal pomluvit půlku této republiky prolhal veškerý majetek, který nashromáždili jeho rodiče. Měl by se stydět," okomentoval situaci manažer a manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Po třech měsících růstu důvěra v ekonomiku v říjnu opět klesá

10:53 ČSÚ: Po třech měsících růstu důvěra v ekonomiku v říjnu opět klesá

Souhrnný indikátor důvěry se oproti září snížil o 4,5 bodu a vrátil se přibližně na svoji červencovo…